A koncertet Gryllus Samu basszusgitáros azzal a bejelentéssel kezdte, hogy sajnos csak az együttes tagjainak háromnegyede tudott eljönni a fellépésre, mivel Sena Dagadu váratlanul kórházba került, és egy operációt követően az orvosa nem javasolta, hogy színpadra lépjen. A helyzetet Németh Juci mentette meg, aki hősiesen, mindössze két nap felkészülést követően egy este erejéig átvette Sena szerepét.
Az énekesnőt sokan ismerik és szeretik az Anima Sound System, a Budapest Bár és a Nemjuci formációkból, az est másik vendégét, Ónodi Esztert azonban ritkábban hallhatjuk énekelni. A színésznő a koncerten felváltva szavalt és énekelt, és amilyen bársonyos, simogató a beszédhangja, olyan markáns és mély az énekhangja.
Ami pedig a Gryllus Samu basszusgitáros, Márkos Albert csellista és G. Szabó Hunor dobos által előadott zenét illeti, arra leginkább a sokszínű jelzőt használhatjuk. A zenészek
(ehhez hangulatilag mindig nagyon passzolt a háttérvetítés, Varga Vince munkája), de lendületesebb, dallamosabb, dinamikusabb számaik is voltak, amiket hallgatva egyenesen egy rockkoncerten érezhettük magunkat.
A WH együttes tagjai nem véletlenül választották nevüknek azt a monogramot, amely tulajdonosának Shakespeare a szonettjeit ajánlotta (a Mr. W.H. egyes feltételezések szerint William Herbertet, Pembroke harmadik earljét takarja, akiről a legendás szerző szerelmi életét taglaló cikkünkben írtunk korábban). A zenészek dalaikban mindig egy szonettből vagy Shakespeare más költeményéből indulnak ki (elhangoztak például a The Rain It Rains vagy a Come Away, Come Away, Death című szerzemények is, melyek annak idején a Vízkereszt „betétdalai” voltak), de ezeket a legkülönfélébb módokon gondolják újra.

Kapcsolódó
Kiknek a szerelme volt még Shakespeare?
Szerelmünk, Shakespeare – hirdeti a Madách Színház június 9. és július 16. között tartandó fesztiváljának neve. De vajon rajtuk kívül kiknek a szerelme volt még Shakespeare? Ismerjék meg a legendás szerző szerelmi életéről szóló legizgalmasabb összeesküvés-elméleteket!
Az énekesnők által pajzánul-gúnyosan egymásnak felelgetve előadott, amúgy unásig ismert 75. szonett például így egészen más értelmet nyert, de olyan is volt, hogy monoton ritmusokkal kísért barbár kántálással kezdődött a – szintén egy szonettet rejtő – produkció. Aki pedig lelkiismeretesen látogatja a Szerelmünk, Shakespeare fesztivál eseményeit, annak több dolog is ismerős lehetett az előző napi szonettestről (melyről itt írtunk korábban): a WH koncertjén is elhangzott ugyanis egyebek mellett a Szabó T. Anna által magyarított 135. szonett, olyan erotikusan túlfűtött sorokkal, mint a „tágas vágyadba venni vágyamat” vagy a „vállald hát be őt: / illő, hisz épp a vágyadba való”.

Kapcsolódó
Rögtön élvező rövid élvezet
„Minden kezdet merész” mottóval a Színház- és Filmművészeti Egyetem másodéves színészhallgatói június 26-án, a Madách Színházban zajló Szerelmünk, Shakespeare fesztivál szonettestjén megmutatták, milyen is a lehető legfiatalosabb Shakespeare.
Sajnos zenés estből nem lesz több a Szerelmünk, Shakespeare során, de szonettekkel és reneszánsz dallamokkal találkozhatunk a Szerelmes Shakespeare (melyről itt írtunk korábban) című előadáson, amit folyamatosan játszanak a fesztivál alatt, illetve a Reneszánsz Romkocsma (erről itt olvashat bővebben) nevű programon is. A szerelmes Shakespeare-hez ezenkívül az Ó, semmiből fogantatott valóság című műsor segítségével is közel kerülhetünk, amelynek keretében Fekete Ernő és Kerekes Éva adnak elő a férfiakról és a nőkről szóló Shakespeare-monológokat.

Kapcsolódó
Szerelmes Shakespeare: a mozi után a Madách színpadán
Az 1999-ben bemutatott, hét Oscar-díjas film színpadi verziójának alkotói megtartottak mindent, ami az eredetiben jó volt, és további ragyogó ötletekkel örvendeztetik meg a közönséget.

Kapcsolódó
Reneszánsz diszkó és nyársra húzott finomságok
Testünk és szellemünk egyaránt jól lakhat – és még jól is mulathatunk a Madách Színház július 16-ig tartó Szerelmünk, Shakespeare fesztiváljának Reneszánsz Romkocsma fantázianevű programjain.
További részletek ide kattintva olvashatók.