A fesztivál kilenc napja alatt nyolc-nyolc nagyszínpadi és kamaraszínházi előadást tekinthetett meg a közönség a nyírségi megyeszékhely teátrumában. A hattagú zsűri az utolsó, szombaton megtartott előadás után éjszakába nyúlóan értékelte a produkciókat és hozta meg döntését. Az ítészek véleménye alapján a legjobb nagyszínpadi előadás a Kaisers TV, Ungarn volt, amelyet Pintér Béla és társulata állított színpadra. Ez a darab kapta meg egyébként a port.hu különdíját is.
A legjobb kamaraszínházi előadás a Pinceszínház Bányavirág, míg a legjobb utcaszínházi előadás a Ziránó Színház Csicseri történet című darabja volt. Az operett műfajának megújításáért járó elismerést Kovács Dániel és a Katona József Színház társulata kapta a Virágos Magyarország darabért, a "legbátrabb puccsért" díjat pedig A puccs című előadás alkotógárdája, a Sanyi és Aranka Színház érdemelte ki.
A zsűri egybehangzó döntése alapján a példaértékű műfaji újításért adható díjat a szombathelyi Weöres Sándor Színház Széllel szembe című előadásának keretében Jordán Tamás stand up előadása kapta meg. A legjobb alakítás díját az Orlai Produkciós Iroda Gyógyír északi szélre című darabjában szereplő Fullajtár Andreának, míg a férfiak közül Kaszás Gergőnek ítélték meg, utóbbi a Bányavirágban nyújtott kiemelkedő színészi teljesítményt. A zsűri a legjobb női, illetve férfi epizódalakításért járó díjban Nagy Marit és Bánki Gergelyt részesítette, mindketten a Gólem Színház Lefitymálva című előadásában szerepeltek. A legjobb kvartettet Molnár Piroska, Vári Éva, Benedek Miklós és Szacsvay László alkotta az Orlai Produkciós Iroda A nagy négyes című darabjában. A hagyományokhoz hűen kiosztották az életműdíjat is, amelyet az idén Gálvölgyi János kapott meg.
Hogy lehet-e a széllel szembe? Hát... - Jordán Tamás stand up estje - Pécsi Országos Színházi Találkozó - 7. nap
Az eddigi gyakorlattól eltérően az idei nyertes produkcióknak "házhoz viszik" a díjakat, amelyeket otthon, saját közönségük előtt vehetnek át a társulatok, valamint a művészek. A Vidor Fesztivál szombaton zárta kapuit, a vidámság és derű országos seregszemléje összesen 60 ezer látogatót vonzott. A kulturális rendezvény mintegy 350 programjának nagy része ingyenesen volt látogatható.