A Részegek tizennégy ember történetét meséli el, akiket látszólag egyetlen dolog köt össze: nevetségesen részegre itták magukat. Éjszakai botladozásaik során útjaik keresztezik egymást egy sáros aluljáróban, részegségük pedig utat nyit azelőtt, hogy mindannyian a maguk módján kérdezzenek rá az élet (saját és mindannyiunk létének) értelmére.
Miközben egyre csak a maguk meggyőződését hajtogatják, konfliktusba kerül a végtelenül magányos középkorú nő, a rákos fesztiváligazgató, a depressziós éjszakai pillangó, az elhagyott lány, egy csapat legénybúcsúzó banki alkalmazott, egy friss házaspár és két lelkileg bántalmazott, megcsalt ember egy szerelmi négyszögben. Bár ők mindannyian a társadalom más-más rétegét képviselik, részegségükben mégis egyenragúvá válnak. Ezt erősíti az is, hogy az előadásban közel azonos súllyal vannak jelen.
A karakterek sokszínűsége valódi jutalomjáték a színészeknek. A társulat szinte teljes létszámban képviselteti magát: Spolarics Andrea, Bohoczki Sára, Fröhlich Kristóf, Chován Gábor, Hartai Petra, Koós Boglárka, Sas Zoltán, Böröndi Bence, Juhász Vince és Szőts Orsi mellett vendégművészként Kurta Niké, Rákos Olivér, Rába Roland, valamint Fehér László is színpadra lép.
A Részegek tizenötödik szereplője pedig maga a díszlet, amelyet Devich Botond tervezett, míg a jelmeztervek Pattantyus Dóra munkái.
„Fehér Balázs Benő rendező stratégiája a tükrözés. Az elmondott szöveg a színészek mozdulataiban tükröződik vissza, és ezek az egymásra folyamatosan reflektáló rétegek teremtik meg az előadás sajátos közegét. Az előadásban a részeg ember kontrollvesztett dülöngélése különös tánccá stilizálódik (koreográfus: Csuzi Márton), amely az elesés/felkelés/egymásba kapaszkodás variálódó mozdulatsoraiból áll össze” – írta az előadásról Iványi-Szabó Rita, a Revizor kritikusa.
A felbukkanó figurák mind kapaszkodót keresnek, kiutat az egyéni válságból,
miközben a felfokozott alkoholos állapotban megszűnnek az időbeli és térbeli korlátok, és lassan kirajzolódik a „fő meszidzs”, hőseink pedig egyszer csak meghallják a szívükben az „Úr suttogását”.
Hogy hogyan jutnak el idáig, megtudhatják azok, akik az április 17-i Részegek után a színházteremben maradnak. Fehér Balázs Benő rendező, Németh Nikolett dramaturg, Devich Botond díszlettervező, Pattantyus Dóra jelmeztervező, Csuzi Márton koreográfus, valamint az előadás szereplői Warholik Zoltán vezetésével beszélgetnek majd az előadásban felvetett kérdésekről, karakterekről, és arról a különleges atmoszféráról, amit a szereplők részegsége teremt.
Az előadásra itt válthatók jegyek!
Támogatott tartalom.
Fejléckép: Jelenet a Részegek című előadásból (fotó / forrás: Borovi Dániel / Budaörsi Latinovits Színház)