“Minden napra jutott egy ötlete ami hagyján, de meg is valósította őket. Beleépítettek egy kicsorbíthatatlan fúrópajzsot azt működtette és ment-ment mindenen át ha jót akart.
Állandóan jót akart. Jót akart a színdarabokkal amelyekben néha föllépett de többnyire rendezte őket, jót akart az íróknak amikor dramaturgnak szegődött melléjük, jót akart a színész barátainak akiket imádott,
jót akart Pécsi Sándor emlékének, jót akart a lakást keresőknek és eladóknak, jót akart Terénynek és jót akart a gombáknak. Egészen mostanáig, eddig a pillanatig mindenki azt hitte, hogy csak talpra képes esni, vagy inkább olyan, mint a golyó amelyik gurul megfoghatatlan és sebezhetetlen" - írta a hír kapcsán Facebook-oldalán Sándor Erzsi.
Cserje Zsuzsa Frank Zsuzsanna néven született Budapesten 1945. november 9-én. A Nemzeti Színház stúdiósaként kezdte pályáját 1968-ban, majd a Kecskeméti Katona József Színház színésznője lett. 1970-72-ig a Néphadsereg Művészegyüttes, majd az Irodalmi Színpad (később Radnóti Miklós Színház) előadóművésze volt. Az ELTE bölcsészettudományi karán végzett magyar-népművelés szakon, majd a Színművészeti Főiskola színházelmélet tagozatán szerzett diplomát.
Első rendezői munkája 1994-ben Willy Russell: Shirley Valentine című monodrámája volt Békéscsabán. Ugyanezt a darabot állította színpadra 2009-ben Vándor Évával a címszerepben. A produkció már túl van a századik előadáson is.
Tíz éven át dolgozott színikritikusként a Színház című folyóiratnál, ezt követően a Debreceni Csokonai Színház, majd a Népszínház dramaturgja volt.
Cserje Zsuzsa volt az alapítója a Terényi Színházi Napoknak, amely öt éven futott nagy sikerrel, később az Andocsi Művészeti Napoknak, majd a “Négyszínvirág” elnevezésű gyermek-összművészeti fesztivált rendezte meg Dunabogdányban. Pécsi Sándor kétszeres Kossuth-díjas színészről életrajzi könyvet írt. Lányai, Szandtner Anna és Szamosi Zsófia követték édesanyjukat a pályán, mind ketten színésznők lettek.
(via Színház.org)