„Hosszú, méltósággal, megingathatatlan hittel és humorral viselt betegség után ma reggel elhunyt apukám, Forgács Gábor. Temetéséről a későbbiekben adunk hírt” – írta Facebook-bejegyzésében Győrfi-Forgács Beáta.
Forgács Gábor 1947. december 30-án született Budapesten. A Pannónia utcai Általános Iskola, majd az Eötvös Gimnázium tanulója volt, de kétszer is kirúgták, így tizenhat évesen segédmunkás lett, de néhány év múlva leérettségizett, mikor behívták. Katonai szolgálati idejét Győrben töltötte. Leszerelést követően hat különböző helyen volt segédmunkás, majd irodagép-műszerész szakmát szerzett. Dolgozott a Volán Elektronikánál, amelynek klubjában Antal Imre volt a meghívott klubvezető, egy darabig pedig Lerch István első zenekara, a V73 roadja volt.
Nyolcéves korától volt a jódlizás a hobbija, kollégái tanácsára indult el az 1972-es Ki mit tud?-on.
A Magyar Televízió vetélkedőjében egy jódliszámmal tűnt fel. Ezt követően előadóművészként kereste kenyerét. Koós János hatására kezdte el humorral fűszerezni előadásait, akivel három évig dolgozott együtt. 1975–1977 között a Békés Megyei Jókai Színházban szerepelt, kezdetben segédszínészként. 1977–1993 között a Vidám Színpad, majd öt évig a Mikroszkóp Színpad tagja volt. Ezt követően szabadúszóként folytatta pályáját.
Basszusgitárosként tagja volt Magyarország első színészzenekarának, amiben Bubik István és Sipos András doboltak, ifjabb Latabár Kálmán zongorázott és Mikó István gitározott.
Színészként olyan filmekben szerepelt, mint az Ereszd el a szakállamat (1975) vagy a Csapd le csacsi! (1992).
Forgács Gáborral a televízióban is gyakran találkozhattak a nézők, műsorvezetője volt például a Csíííz című műsornak, de rendszeresen szerepelt az Uborkában, a Szeszélyes évszakokban és az Új Gálvölgyi-show-ban is.
Forgács Gábor pályájának ugyancsak meghatározó eleme szinkronszínészi munkája, egyebek közt ő kölcsönözte hangját Julien királynak a Madagaszkár-filmekben, Bob Celsónak a Dokikban, valamint Hubert Fransworth professzornak a Futuramában.
Munkásságát 1997-ben Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszttel ismerték el.
Forrás: Wikipedia
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem jelenítünk meg reklámokat.
Fejléckép: Forgács Gábor a Humorforgácsok című önálló estjén (Fotó/Forrás: Kettőspont / színház & spirituális ügynökség)