Mihályi Gábor közel egy évtizedes tanári pálya után, 1961 és 1990 között a Nagyvilág rovatvezetőjeként sokat tett az amerikai irodalom hazai megismertetéséért. Túl volt a nyugdíjkorhatáron, amikor 1991-ben a Magyar Lettre International alapító-főszerkesztője lett.
Az 1991. májusában induló lap első számának beköszöntőjében írt gondolatai máig érvényesek: "A lap szerkesztőinek meggyőződése: fontos tanulságokkal szolgálhat az a felismerés, hogy New York-tól Dél-Amerikáig, Rómától Moszkváig és Budapestig hasonló gondokkal küzd a ma embere, és egy irányban is keresi a kiutat a hazáját, térségét nyomasztó gazdasági, politikai és morális válságból. Különösen fontosnak ítéljük, hogy a közép-kelet-európai régió Lettre lapjaival szorosabban együttműködve töprengjünk a hasonló történelmi előzményekből fakadó közös kínok, görcsök oldásának módozatain, bízva abban, hogy együttes erőfeszítéssel előbb-utóbb rátalálunk arra a közös nyelvre, amelyen szót értve, végképp elparentálhatjuk a régi gyűlölségeket.”
1995-től 2007-ig az ugyancsak általa alapított Európai Kulturális Füzeteket szerkesztette.
2005-ben kapta meg a MÚOSZ Aranytoll kitüntetését, 2018-ban a Vastollat. Utolsó írása 2017 októberében jelent meg a Criticai Lapokban.
Feleségével, Földes Anna (1930-2017) újságíróval 66 éven át élt harmonikus, boldog házasságban – közölte a család, hozzátéve, hogy a temetésről később adnak tájékoztatást.