Nagy Attilát nemzetközi hírű Shakespeare-kutatóként tartották számon, aki az erdélyi színházi hagyományőrzésben is fontos szerepet vállalt. Középiskolai tanulmányait 1974-ben végezte a Székely Mikó Kollégiumban, majd 1982-ben a brassói műegyetemen szerzett gépészmérnöki diplomát. 1982 és 1990 között a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Líceum mérnök-tanára, a helybeli Népi Művészeti Szakiskolában színészi, majd rendezői diplomát kapott.
1990-től a Népi Alkotások Házának színházi referense, a Concordia Színjátszó Társaság vezetője, 1991-től a Romániai Magyar Nemhivatásos Színjátszók Egyesülete - a Jádzó Társaság - elnöke volt. Elnöki tisztéről 1993-ban azért mondott le, hogy a Shakespeare-kultúrközpontnak szentelhesse magát.
Érdeklődése központjában a két évszázados erdélyi magyar Shakespeare-kultusz története állt.
Öt Shakespeare-drámát rendezett műkedvelőkkel Sepsiszentgyörgyön és Brassóban. 1992-ben kezdeményezésére létesült a Nemzetközi Shakespeare Alapítvány és Shakespeare Ház Árkoson. 1992-ben két alkalommal az erdélyi Shakespeare-kultuszról adott elő a Birminghami Egyetemen. 1993-ban részt vett az angliai cambridge-i kéthetes Shakespeare-szemináriumon, ahol a Shakespeare-drámák gazdag magyar és román fordítástörténetéről beszélt. Ugyanabban az évben tiszteletbeli tagjai közé választotta a Deutsche Shakespeare Gesellschaft.
Nagy Attila 1992-ben hozta létre a Shakespeare-alapítványt The Shakespeare Kingdom House néven, mely elsősorban mint dokumentációs központ működik, de ahol országos és nemzetközi Shakespeare-találkozókat, valamint általános műveltségfejlesztő versenyeket, vetélkedőket is szerveznek. Az alapítvány az International Shakespeare Association teljes jogú tagja.
Nagy Attila 1970 és 1977 között 17 színdarabot rendezett, melyekben szerepelt is.
1972-ben készítette el első rövidfilmjét a Székely Mikó Kollégiumban Juhász Gyula Milyen volt szőkesége című verse alapján. Angol dokumentumok alapján kidolgozta az 1599-ben épült londoni Globe Színház háromszéki felépítésének tervét. 1998-ban doktorált egyetemes film- és színháztörténetből a bukaresti Színház- és Filmművészeti Egyetemen.
Nagy Attila az utóbbi húsz esztendőben több hazai és magyarországi egyetemen (Sepsiszentgyörgy, Bukarest, Kolozsvár, Marosvásárhely, Károli Gáspár Református Egyetem, Eötvös Loránd Tudományegyetem) tartott Shakespeare-műveivel, az életmű magyarországi, romániai és nemzetközi fogadtatás- és honosítástörténetével kapcsolatos előadásokat.
Sokrétű tevékenysége részeként 2010 júniusában indította a filmművészet iránt érdeklődők számára a több évre tervezett Mozivarázs című filmtechnikai, filmelméleti és filmtörténeti tárgyú előadássorozatát, amelyre kéthetente, a Babes-Bolyai Tudományegyetem új, sepsiszentgyörgyi épületében került sor.
Munkásságáért 1997-ben Szentgyörgyi István-díjjal tüntette ki az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület (EMKE) az "erdélyi színházi hagyományőrzésben kifejtett tevékenységéért és a Shakespeare-központ létrehozásáért". Nagy Attila 2011-től az MMA rendes tagja volt.