Pécsi Ildikó 1962-ben végzett a Színművészeti Főiskolán, melynek elvégzése után a Pécsi Nemzeti Színház tagja lett. Innen szerződött át a Vígszínházhoz, majd a Mikroszkóp Színpadhoz, de játszott a kecskeméti Katona József Színházban, a Radnóti Színházban és a Népszínházban is. 1990 után megállapodott a József Attila Színházban.
A politikai életben is feltűnt, 1975 és 1989 között az MSZMP tagja volt, majd 1994 és 1998 között az MSZP országgyűlési képviselőjeként dolgozott.
Színésznőként a drámai és prózai szerepek mellett látható volt komédiákban és operettekben,
de filmekben (Az arany ember), sorozatokban (A Tenkes kapitánya, Linda) is letette névjegyét. Rendezőként a Táci Gorsium Nyári Játékokon találkozhatott vele a közönség. A színház mellett több száz önálló estet tartott Petőfi Sándor, Ady Endre, József Attila, Radnóti Miklós műveiből és sanzon-estjei is sikerrel futottak.
2008-ban megjelent Zeneképzelet című lemeze, melyet a Várnagy Andrea–Farkas Zsolt zongoraművész házaspárral közösen készített.
2010-ben Gödöllő díszpolgári címet adományozott neki, neve szinte egybeforrt a legnagyobb városi rendezvényekkel.
Ő szervezte például az Erzsébet Királyné Szavalóversenyt, a nőnapi műsorokat, de a főzőverseny, az állatvédelmi nap vagy a kutyák örökbefogadó napja is hozzá köthető.
„Ebben a városban mindig szeretet és nyugalom volt. Köszönöm mindenkinek, hogy ez a város ilyen, és itt élhetek. Bízom benne, hogy továbbra is ilyen marad” – mondta a díj átvétele után.
1969-ben házasodott össze Szűcs Lajos olimpiai bajnok labdarúgóval, akivel 1970 óta éltek Gödöllőn, egy fiuk született. Szűcs halála után Pécsi Ildikó egészségi állapota megromlott.
A színésznőt Gödöllő Város Önkormányzata saját halottjának tekinti.
Fejléckép: Pécsi Ildikó (forrás: Gödöllő Város Oldala)