„1979-ben szerződött a kecskeméti színházhoz, és itt töltött évei alatt eljátszotta a drámairodalom legnagyobb és legcsodálatosabb szerepeit. A közönség és a kollégák egyaránt szívből szerették a mindig kedves embert és kiváló művészt” – írta bejegyzésében a színház:
Réti Erika Kecskemétre férjével, a szintén örökös tag Kiss Jenővel érkezett.
„Már kislány koromban, nagy fantáziával megáldott JÁTÉKOS voltam. A húgommal teremtettünk magunknak egy külön mesevilágot, ami segített az életünket szebbé tenni. Természetesen ilyenkor nagyon gazdagok voltunk, szép kastélyban laktunk, ahol mindig én voltam a királynő, testvérem az összes mellékszereplő. Ezek a mesék arról szóltak, hogy segítünk a szegény embereknek, boldoggá tenni, örömöt adni! Ez azóta is folyamatos. Nagyon szerencsés vagyok, hogy most is és ez előtt is gyönyörű kastélyban játszhatom tovább!” – olvashatók szavai a társulati portréjánál.
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem jelenítünk meg reklámokat.
Fejléckép: Réti Erika (forrás: Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház)
hírlevél













