Abszurdnak tartják, hogy az általuk illegitimnek tartott vezetés a félév felfüggesztésével vagy érvényességével fenyegetőzik, arról csak jogszerűen kinevezett vezetőség dönthetne. Mivel azonban az egyetemi polgárság a választott vezetőket nem ismeri el, az ultimátummal együtt az erről szóló esetleges határozatot is elutasítják.
Cáfolták továbbá, hogy az akciójuk ellehetetlenítené az adminisztrációs munkát, mivel a kifizetéseket már korábban kiszervezték egy külső céghez – amihez ráadásul az egyetem törvényes adminisztrációjának nincs is hozzáférése, így az csak kívülről történhet –, ezért a bejutási kérdés nem lehet indok ennek elmaradására. Kiemelték azonban, hogy a blokád nem sérti az egyetemi polgártársak jogos érdekét, jogszerűen járnak el.
Készek tárgyalni a Miniszterrel az SZFE lehetséges átalakítása kapcsán, de csak akkor, ha a Minisztérium biztosítja az intézmény autonómiáját. A jogszerűtlenül kinevezett, illegitimnek tartott intézményvezetőkkel nem egyezkednek. Az egyetemi polgárság
a feltétel nélküli fegyverletételt, az önkényesen követelő, el nem ismert fenntartó és vezetőség ultimátumát visszautasítja.
– zárták közleményüket a hallgatók, megemlítve, hogy az M5 csatorna Ez itt a kérdés című kulturális műsorába való meghívásukat a csatorna technikai okokra hivatkozva elhalasztotta.
Az SZFE új kuratóriuma október 4-én ígéretet tett arra, hogy
amennyiben a diákok és a dolgozók legkésőbb október 7-ig befejezik a sztrájkot és feloldják a blokádot, nem szankcionálja az oktatást és zavartalan működést gátló akciókat.
Ennek az „ajánlatnak” mondtak nemet most el a színművészetisek.

Kapcsolódó
Az SZFE új vezetése azt ígéri, nem szankcionálják az egyetemfoglalást, ha beengedik őket a diákok
Novák Emil megbízott általános rektorhelyettes és Szarka Gábor kancellár vasárnap nyílt levélben tett nyolcpontos megegyezési javaslatot a Színház- és Filmművészeti Egyetem polgárainak. Az MTI-nek eljuttatott közlemény béremelést és az SZFE jövőjéről szóló átfogó egyeztetést ígér.