A darab nem a jelenkorban játszódik, mégis hihetetlenül aktuális ma is; mi visz rá valakit, hogy hazáját elhagyva más országban telepedjen le? Kitéphetők-e végérvényesen a gyökerek egy jobb élet reményében? Hogyan élhet le valaki egy teljes életet idegenként?
Mindezen aktualitások ellenére nem politikai drámáról van szó. A főszerepeket, vagyis a két névtelen alakot Géczi Zoltán és Molnár Gusztáv játssza, a darab során folyamatosan vitatkoznak egymással. A politika helyett elsősorban az emberi folyamatokra helyeződik a hangsúly, és a színészi alakítások kerülnek előtérbe. Azokat a folyamatokat próbálja megismertetni a nézővel, amik egy ilyen változás során lejátszódnak az emberben; a két, egymástól nagyon különböző szereplő vitája az önmegismerés folyamatát, vagy inkább annak lehetőségeit kutatja.
Van két ember, akiknek látszólag semmi köze nincs egymáshoz, kizárólag az a közös bennük, hogy valamelyik kelet-európai országból jönnek és valamelyik nyugat-európai országban ülnek ketten egy nyomorúságos kis albérletben. Mind a kettőnek voltak álmai, amelyeket idővel elvesztettek. És ezzel egy időben teljesen kicsúszott a lábuk alól a talaj.
– mondja Molnár Gusztáv, a darab egyik figurájának megformálója.
Mucsi Zoltánnak ez az első rendezése a Terminal Workhouse számára. Az előadás a Manna Kulturális Egyesület és a Lengyel Intézet támogatásával jött létre.