Augusztus 28. és szeptember 10. között tizenkét határon túli és hazai előadást láthat a közönség, hat előadás mutatkozik be a Városmajori Szabadtéri Színpadon, míg hat előadást új helyszínen, a margitszigeti Kristály Színtéren láthatunk majd. A SZEMLE+ műsorát a színház művészeti tanácsadója, Peremartoni Krisztina válogatta az évad kőszínházi kínálatából.
Az eseménysorozat Városmajorban Czajlik József rendezésében Barta Lajos Szerelem című előadásával startol augusztus végén. A dunaújvárosi Bartók Színház és a Szabadkai Népszínház Magyar Társulata közös produkciójában nemcsak e két színház, hanem kassai és marosvásárhelyi színészek, alkotók is részt vesznek.

Kapcsolódó
A párkereső kukucskálás művészete – Kritika a Szerelem című előadásról
Különböző színházi világokból érkező impulzusok találkoznak a dunaújvárosi Bartók Színház és a Szabadkai Népszínház Magyar Társulata közös produkciójában. Barta Lajos Szerelem című darabjának szeptember 23-án tartott bemutatójáról Gabnai Katalin színikritikus írta le gondolatait közösségi oldalán. A megjelent írást a szerző engedélyével közöljük.
Nagyváradról, a Szigligeti Színházból egy kellemes kikapcsolódást, felszabadult szórakozást és a nézőtéren közös éneklést ígérő filmadaptáció, Márton Gyula Csinibabája érkezik Novák Eszter rendezésében. Elise Wilk Eltűntek című drámája egy erdélyi szász család történetét meséli 1945-től napjainkig Sebestyén Aba rendezésében a Yorick Stúdió vendégjátékában. A Budaörsi Latinovits Színház Heinrich Böll és Bereményi Géza Katharina Blum elvesztett tisztességét állítja a városmajori színpadra a programsorozat részeként, Máté Gábor rendezésében. Az előadás alapjául szolgáló regény szerzője, Heinrich Böll (1917-1985) német (NSZK) író 1972-ben Nobel-díjat kapott.

Hartai Petra a Katharina Blum elvesztett tisztessége című előadásban (Fotó/Forrás: Borovi Dániel / Budaörsi Latinovits Színház)
Egy felnőtteknek szóló rémvarietével vagy junk operával (de nevezhetjük akár groteszk, zenés revünek vagy rémisztően röhögséges zenés színháznak is) mutatkozik be a tatabányai Jászai Mari Színház. A Jógyerekek képeskönyve Dr. Heinrich Hoffman, a frankfurti elmegyógyintézet főorvosának 1845-ben, fiának írt mesekönyvének színpadi változata, amely Szikszai Rémusz rendezésében lesz látható. A programsorozat városmajori részét szeptember 9-én Hunyady Sándor Feketeszárú cseresznyéje zárja Szőcs Artur színrevitelében, a Miskolci Nemzeti Színház előadásában.
A mű a történelmi hátteret, a Trianon-problematikát a szereplők egyéni sorsával egy szerelmi háromszögben láttatja.
A SZEMLE+ kamaradarabjainak sorát Béres Márta One-girl Show-ja, egy csodálatos vajdasági színésznő életének mozaikképeit bemutató előadás nyitja meg augusztus 29-én. Göndör László a karantén közepén úgy döntött, hogy odaköltözik a nagymamájához, az együtt töltött 32 nap beszélgetéseiből és visszaemlékezéseiből született a Nagymamával álmodtam című, rendkívül izgalmas darab. A fővárosi Centrál Színházból érkezik Balsai Móni előadásában Willy Russell remekbe szabott, szívmelengető és sziporkázóan humoros sikerdarabja, a Shirley Valentine.

Kapcsolódó
Egy hónapra beköltözött a nagymamájához, előadást készített róla – interjú Göndör Lászlóval
Beköltözött a nagymamájához, aki 97 éves. Az unoka 35, és rendszeresen álmodott azzal, hogy lekési kettejük találkozását. Göndör László azt mondja, ritkán elégedett valamivel, de ezzel igen: a Nagymamával álmodtam című, STAFÉTA-pályázatos előadás december 5-én, 6-án, 8-án és a jövő évben is látható a Trafóban.
A több díjat nyert, Tar Sándor novellái alapján készült A mi utcánk Köles Ferenc előadásában a Pécsi Nemzeti Színházból érkezik a Margitszigetre. Mészáros Piroska saját élményeit osztja meg a Call girl című stúdióelőadásában arról, milyen két lábbal a földön élni, és hogyan találta meg a helyét színésznőként egy multinacionális cég call centerében. A Spáh Dávid által rendezett előadás a Manna és a Független Színművészetért Alapítvány közös produkciója. Szeptember 10-én a teljes SZEMLE+ programsorozatot Elfriede Jelinek Árnyék (Eurüdiké mondja) című darabja zárja a Kristály Színtérben. Az előadásban Pető Kata Eurüdikéjének szózuhatagával dialógusba lép a zene és a tánc, hat Orpheusz: a Freakin’ Disco négy tagja, Kákonyi Árpád és Gergye Krisztián személyében.
A versenyprogramot idén is négyfős zsűri szemlézi majd, amelynek a Városmajori Szabadtér Színház ügyvezető igazgatója, Benkő Nóra mellett közismert művészek, színházigazgatók, írók és dramaturgok lesznek a tagjai. A rendezvénysorozat díjait a színház évadzáró gáláján adják majd át, köztük a Fidelio különdíját is.
Fejléckép: Láng Annamária, a Csinibaba című előadás szereplője (forrás: Városmajori Szabadtéri Színpad)