Színház

Fidelio Klasszik: Bíró, Kolonits, Pásztor

2015.03.13. 16:33
Ajánlom
A Klasszik Rádió és a Fidelio magazinműsorának március 14-i műsorában megszólal még Tűzkő Péter igazságügyi szakértő is.

Bíró Eszter immár húszéves pályafutása tizenhat éves korában indult színházi főszereppel, zenei szólókarrierje pedig 2006-ban, Zenéim 2000-2006 című lemezével. Későbbi albumain már sajátosan elegyíti a könnyűzenét, a világzenét, a jazzt és a népzenét. 2013-ban jelent meg Állati Zenés ABC című könyve és lemeze, amely 2014-ben "Az év gyereklemeze" lett és Fonogram Magyar Zenei Díjat kapott. 2015. március 28-i akusztikus koncertjén a Művészetek Palotájában újra zongorához ül, feleleveníti a korábbi lemezek egy-egy dalát, de lesznek friss, ezen a koncerten először megszólaló szerzemények, illetve egy kifejezetten erre a koncertre készülő feldolgozásdal is.

Bel canto reloded címmel jelent meg nemrégiben Kolonits Klára szoprán énekesnő első szólólemeze. A teljes mértékben magánkiadásban kiadott CD karmestere Dinyés Dániel; az albumon Schöck Atala, Varga Donát és Gábor Géza mellett a Hungarian Studio Orchestra és az Á la cARTe kórus hallható. Rossini-, Bellini-, Donizetti- és Verdi-áriák, jelenetek szerepelnek a lemezen, amelynek ötletéről is mesél Kolonits Klára.

Nemcsak a közönség, hanem a színészek is szeretik Molnár Ferenc szellemesen okos darabjait. A Karinthy Színház nemrég az Olympiát mutatta be. Pásztor Erzsi, a produkció egyik főszereplője abba avatja be a hallgatókat, milyen színészként egy gőgös, arisztokrata családanya jelmezébe bújni, aki megtiltja lányának a rangon aluli szerelmet. Az előadást vasárnap este hét órától a Fidelio Színházi Est keretében tekinthetik meg a nézők, sőt közönségtalálkozón beszélgethetnek is az alkotókkal.

Tűzkő Péter igazságügyi szakértővel készített interjúsorozatunk a műkereskedelem és az aukciók kulisszái mögé vezet be minket. Ezúttal a műtárgyak útját követhetjük végig attól kezdve, hogy egy aukciósház leltárába kerülnek, egészen addig, hogy részévé válnak egy kollekciónak. A BÁV műkereskedelmi üzletágvezetője a hagyományos aukciók mellett a hazai piacon is egyre markánsabban jelen lévő online árverések szerepéről is mesél.

A sok zenei csemegével szolgáló műsor szombat reggel 10-től 12-ig hallható a Klasszik Rádió 92.1-en, ismétlésére március 15-én, vasárnap este hét órától kerül sor, a következő héttől pedig a Fidelio Klasszik archívumában is meghallgathatók az interjúk.

A rádió a műsorváltoztatás jogát fenntartja.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Plusz

Elhunyt Ferenc pápa

A római katolikus egyház első latin-amerikai vezetőjét 88 éves korában, húsvéthétfőn, április 21-én reggel 7 óra 35 perckor érte a halál.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Színház interjú

Orosz Csenge: „Szomjazom az instrukciókat, és bírom a kritikát”

Orosz Csenge az idei évadban az eddigi lánykarakterek után eljátszhatta élete első asszonyszerepét, amihez orosz nyelvleckéket vett. Az Újszínház színésznőjével fontos szakmai pillanatokról, többszöri mély vízbe ugrásról, a gyerekelőadások kihívásairól és furcsa honvágyáról is beszélgettünk.
Színház ajánló

Jordán Tamás, Veiszer Alinda és Göttinger Pál is ott lesz a DANTE fesztiválján

Nyílt próba és stand-up, előadás élő zenével, beszélgetés a színházcsinálásról egy színházi legendával – nemsokára érkezik a DANTE Közösségi Alkotótér szülinapi fesztiválja. Nem érdemes kihagyni a Margit-negyed egyik legfiatalabb kulturális terének ünnepét!
Színház kritika

15 sor színház: A kutyatartó lány

A Fidelio 15 sor-rovatát azért hoztuk létre, hogy mindenről beszámoljunk, ami kultúra, és érdemes tudni róla. A következő rövid írás a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház stúdióelőadásáról, A kutyatartó lányról szól. 15 sor színház.
Színház hír

Magyar színházak versenyeznek Kisvárdán – itt a program!

Tizenkilenc előadás került be a Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiváljának versenyprogramjába. A határon túli színházak seregszemléjét az Országos Színházi Találkozó után, június 20. és 28. között rendezik meg.
Színház hír

Színházi találkozások határok nélkül – összeállt a Szemle Plusz programja

Augusztus 25. és szeptember 9. között immár tizenharmadik alkalommal rendezi meg a Városmajori Szabadtéri Színpad a Szemle Plusz programsorozatot, amely ezúttal is a legkiemelkedőbb vidéki és határon túli színházi alkotásokra, valamint a független előadóművészek támogatására helyezi a hangsúlyt.