Az előadás azzal a céllal jött létre, hogy felelevenítse a XX. század egyik legnagyobb magyar színésznőjének emlékét, megismertesse a közönséggel nem mindennapi életének részleteit és igazságot, valamint elégtételt szolgáltasson személyének. „Soha meg nem bocsájtható bűne a II. Világháború utáni politikai rendszernek, hogy Fedák Sárit méltatlan és bizonyítatlan vádak miatt börtönbüntetésre ítélték, és emiatt soha többé nem léphetett szeretett hazájában színpadra. Mikor végleg kiderült számára, hogy a színpadra nincs visszaút, teljesen összeomlott és ez az állapot okozta idő előtti halálát” – idézi az előadás ismertetője a rendezőt, Dávid Zsuzsát.
A Nemzeti Színházban látható emlékest anyagát részben Fedák Sári emlékiratából, az Útközben és a "Te csak most aludjál, Liliom..." című könyvekből, részben pedig egyéb megemlékezésekből, leveleiből, a Színháztörténeti Intézet anyagaiból és régi "Színházi Élet " című folyóiratokból gyűjtötték össze. „Külön érdekesség a Fedák Sárit elénk varázsoló művésznő, Szűcs Nelli személye. Ő is Beregszász szülötte, gyökerei ehhez a városhoz kötik csakúgy, mint nagy elődjét. Rendkívüli empátiával és érzékenységgel vett részt az est szerkesztésében, fő hangsúlyainak megtalálásában, a koncepció tervezésében, kitalálásában” – tette hozzá a rendező.
"Miután elolvastam a naplóját, majd az Útközben című könyvét, rájöttem, hogy a beregszászi származáson túl is sok mindenben egyezik a karakterünk, a színházról való gondolkodásunk. Nem belebújok Fedák Sári bőrébe, hanem Szűcs Nelliként mesélek róla. Vannak pillanatok, amikor teljesen egybefolyik Sári és Nelli alakja" - nyilatkozta lapunknak Szűcs Nelli.
A teljes interjút itt olvashatja.Amennyiben december 18-án 12 óráig helyesen válaszol alábbi kérdésünkre, lehetősége lesz partnerével részt venni a decemberi Fidelio Színházi Esten, a Fedák Sári című előadáson december 22-én 19 óra 30 perctől a Nemzeti Színházban.