Hollósi Frigyes azon kevesek közé tartozik, akit egyből felvettek a Színművészeti Főiskolára, bár már az első év során eltanácsolták. Szolnokra vezetett útja, egykorú krónikák szerint elsőként a Pénzt, vagy életet! című darabban lépett színre, városházi titkárként. Tizenhat évig kötötte aztán pályája az alföldi városhoz.
Székely Gábor rendező invitálására került a Nemzeti Színházba – szolnoki kollégájával, Udvaros Dorottyával egyetemben -, majd részese lett a Katona József Színház hőskorának, hiszen alapítóként csatlakozott.
Előadásaikkal kis túlzással végigjárták a fél világot. Kis kitérőként a Törőcsik Mari kezdeményezte Művész Színház társulatával tartott, majd visszatért a Katonába, s itt is maradt egészen 2001-ig, ahonnét a Nemzeti csábíthatta el. A várszínház kezdeteitől lelkes részese volt a kőszegi nyári előadásoknak, csak a halál távolíthatta el a vár tövéből.
Filmes és tévészerepei tették igazán ismertté Hollósi Frigyest.
Több mint hatvan magyar filmben láthattuk, így elsőként a Cha-Cha-Chában, melynek tánctanáráért rögtön elnyerte a Filmkritikusok díját is. A tévés Kisváros című sorozat minden háztartásba közvetítette alakját. 2001-ben a Feri és az édes élet című Czabán György filmben nyújtott alakításával a filmszemle legjobb férfi-alakítását érdemelte ki.
Ha nem láttuk volna színpadon vagy magyar filmben, a valaha remek magyar szinkronnak köszönhetően még így is számos mozgóképben hallhattuk, olyan világsztárok magyar hangjaként, mint Danny Aiello, Elliot Gould vagy Joe Mantegna. 72. születésnapját már nem érhette meg, ekkor köszöntésképpen a Nemzeti Színház kávézója vette fel nevét.
Fejléckép: Hollósi Frigyes (fotó / forrás: Perjéssy Gábor / port.hu)