Színház

Hernádi Judit: "Vehetjük egyetlen nagy társulatnak"

2013.06.28. 12:00
Ajánlom
A Római vakáció című film hatvanadik évfordulójára készülő színpadi adaptációt július 26-án mutatja be az Orlai Produkciós Iroda a Szentendrei Teátrummal közösen. Az előadásban szerepel Hernádi Judit is, aki nem csak játszani, de énekelni is fog a készülő produkcióban. INTERJÚ

- A Bandy-lányok után ismét Orlai Tiborral dolgoznak együtt. Talán hasonlóan gondolkodnak a színházról?

- Szívesen mondom, hogy közel áll hozzám Orlai Tibor színháza. Teljesen nyilvánvaló. Emberileg is megkedveltük egymást és színészként is tud bennem gondolkodni. Tibor nem csak szórakoztató produkciókat gyárt, és ez nagyon fontos - akár a fiatal színházi alkotókat segítő pályázatra, akár a kisebb produkcióira gondolok. Fölvállaltan a saját értékrendjét képviseli, ami színes értékrend, és minden körülmények között kiáll mellette.

Én gyakran kerülök olyan csapatba, ahol kevesekkel játszottam együtt korábban - ez a szabadúszás sajátossága. Nem nagy ország a miénk, úgyhogy vehetjük egyetlen nagy társulatnak is a magyar színházat, aminek én is tagja vagyok. De szerencsére sok tehetséges fiatal erő van, és a Római vakációban is többen vannak, akikkel még nem hozott össze az élet. Ilyen a rendező, Pelsőczy Réka vagy Tenki Réka, aki nemrégen jött ki a színművészeti egyetemről, de az igazat megvallva még Márton Andrással sem dolgoztunk együtt. A szabadúszás nagy rugalmasságot igényel, de én ezt nem is tudnám máshogy csinálni.

- A Római vakációval mikor találkozott először?

- Nagyon régen láttam a filmet. Nem vagyok újranézős típus, de klasszikusról van szó, úgyhogy a tévében föl-fölbukkan a mai napig. Részletekre emlékszem, gesztusokra, arcokra, meg persze a motorozásra Rómában.

- A filmben a dada szerepe viszonylag kicsi, a színpadi változatban azonban Zöldi Gergely fordító-dramaturg kibővítette a szerepet. Mondhatjuk, hogy Hernádi Juditra van írva?

- Leginkább arra a képzetre van írva, ami a színpadról látszik belőlem, amit azon keresztül gondolnak rólam. Ez persze különösen megtisztelő, de természetesen ez nem én vagyok. Kicsit félek is, mert azt lehet hinni, hogy ilyen esetben roppant könnyen megy a szerepformálás, de ez koránt sincs így. Minden mondatért meg kell dolgozni, arról nem is szólva, hogy a római atmoszféra, a pezsgő kávéházi élet, a városi forgatag és az éjszakai élet megidézése is nagy feladat lesz.

- Az előadásban Cole Porter-slágerek szerepelnek, és egyik-másik az ön előadásában lesz hallható.

- Csodálatos, imádni való zenei világ az övé. Minőségi, fülbemászó, nagyszerű dalok. Varázslatos világot teremtenek meg Cole Porter számai, és nagyon illik a darabhoz ez az atmoszféra. Én két dalt fogok énekelni, a Kísérletek és a Begin the beguine című dalt. Mindkettő remek szerzemény. Mindent megteszek azért, hogy ez nyilvánvaló legyen.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Vizuál

Több mint egy hónapig ingyenesen nézhetünk klasszikus magyar filmeket

December 2. és január 6. között ingyen látható a FILMIO kínálatában szereplő összes klasszikus magyar film, több mint 450 alkotás a Meseautótól a Macskafogón át a Moszkva térig.
Klasszikus

Neves muzsikusok fogtak össze egy jó cél érdekében

December 8-án jótékonysági koncertet rendeznek a Zeneakadémián az autizmussal élő gyermekeket, fiatalokat segítő Világom Alapítvány támogatására. Az esemény mellett a hazai zeneélet nagyságai álltak ki.
Könyv

Beleolvasó – Grecsó Krisztián: Apám üzent

Az Apám üzent Grecsó Krisztián eddigi legszemélyesebb könyve, miközben valódi fikció. Regényes nyomozás a családi múlt után, amely a személyes vallomás látszatát kelti. Olvasson bele ön is a kötetbe!
Vizuál

Dargay Attila szellemisége elevenedik meg az új Csongor és Tünde-adaptációban

2025 tavaszán érkezik a mozikba a Csongor és Tünde egész estés animációs film. A családoknak szóló mesefilm Vörösmarty Mihály drámai költeménye nyomán, Dargay Attila eredeti figuratervei alapján készült. Cikkünkben megtekinthető az első teaser előzetes.
Vizuál

Téli képeslapok a boldog békeidőkből

A békebeli ünnepi képeslapok világát eleveníti fel a Várkapitányság és a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum november 29-én megnyílt közös adventi kiállítása a Budavári Palotanegyed újjászületett Csikós udvarán.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Színház hír

Búcsúzik Annie Baker sikerdarabja Budaörstől, december 7-én játsszák utoljára a Johnt!

A darab magyarországi ősbemutatójára a Budaörsi Latinovits Színházban került sor 2023 őszén Máté Gábor rendezésében, Takács Katalin, Bánsági Ildikó, Hartai Petra és Böröndi Bence főszereplésével.
Színház hír

Nem kapott működési támogatást a Magyar Színházi Társaság

A szervezet közleményben tudatta, hogy idén nem részesültek előadó-művészi támogatásban, és ennek kapcsán kifejtette álláspontját a közelmúlt vitás színházi kérdéseiről.
Színház interjú

Bálint András: „Az elmúláshoz való viszonyomat próbálom megélni Kosztolányi segítségével”

A Radnóti Színház Keres Emil Próbatermében látható a Kosztolányi, Bálint András legújabb estje. A Kossuth-díjas művész nem először bújik a magyar irodalom fontos alakjainak bőrébe – erről is kérdeztük.
Színház ajánló

Utoljára látható a Túlságosan vékony falak

Január 23-án a Trafóban tekintheti meg utoljára a közönség Bódi Zsófia, Georgita Máté Dezső és Horváth Panna darabját, amely a közösségi média és a magánszféra problematikus kapcsolódását mutatja be.
Színház interjú

„Itt most a szó jó értelmében szemérmetlennek kell lennünk” – beszélgetés Dobó Katával és Marjai Virággal

John Lonoff Centiről centire című darabjában apránként derül ki, hogy a felszín alatt senki és semmi sem tökéletes. A mű sikert aratott New Yorkban, a magyarországi közönség először a Rózsavölgyi Szalon előadásában láthatja, december 12-én.