A férjem, Kelemen Csaba, 1994-ben ezzel a mottóval indította újra az Agria Nyári Játékokat ezzel határozta meg a nyári teátrum műsorpolitikáját. A közönség nyáron a kikapcsolódást, a szórakozást keresi, Csaba leginkább az operettben, a musicalban gondolkodott. Szeretném, ha az emberek továbbra is Operett és Musical Fesztiválként tartanának minket számon. Az idei nyáron Lehár Ferenc nagyon kedvelt Cigányszerelem című operettjét a Rátonyi Róbert Színház mutatja be. Zenei műfajban leginkább a musical az érdeklődés középpontjában. A tavalyi évadot még Csaba tervezte meg, de halála után az elképzelései alapján már én valósítottam meg.
Eger, annak történelmi múltja mennyire kötelez abban, hogy Gárdonyi művének musical változata kihagyhatatlan?
Imádja a közönség! Huszonnégy éve megy a musical, sokan csak ezért jönnek, még külföldről is Egerbe, hogy megnézzék. Nagyon látványosak a csatajelenetek, a korhű jelmezek, a színészek mellett fellépő egri vitézlősök, a hagyományőrzők és a táncosok. Igazi nagyszínpadi előadás.
Dés-Geszti-Grecsó A Pál utcai fiúk musicalje legalább ennyire kihagyhatatlan a nyárból, Vándorfi László rendezésben.
Nagyon ütős előadás, a Veszprémi Petőfi Színház idén ötödik alkalommal hozza el A Pál utcai fiúkat, mindig teltházas, nagyon nagy siker. De ugyanilyen az egykori filmsiker, Eisemann zenéjével a Hyppolit a lakáj, amit Mikó István rendezésében és főszereplésével, a Mandala Színház mutat be.
Az Indul a bakterház nekem nagyon filmként él, hogyan él a mű a színpadon?
Évközben próbálunk minél több előadást megnézni, a nyári műsorterv összeállításánál ez meghatározó,
így találtunk rá a Turay Ida Színház előadására is, amit nagyon szeretek, Nemcsák Károly és Mikó István főszereplésével igazi nyári csemege. De ugyanígy hívtuk meg a Magyarock Dalszínház előadásában az Állati storyt. Vannak visszatérő társulatok, mint a salgótarjáni Zenthe Ferenc Színház, Vándorfi László is szinte minden évben rendez nálunk. Mint ahogy minden évben valamilyen koncertet is hozunk, Péter Szabó Szilvia idei jubileumi műsora az elmúlt húsz év keresztmetszetén keresztül mutatja be a művész pályáját.
Három állandó helyszínen – a Líceum belső udvarában, a Kamaraszínházban és a Várban vannak az előadások. Ez műfaji meghatározást is jelent?
Mindig ezen a három lábon állunk, a Kamaraszínházban főleg zenés-önálló estek, kamaraszínházi darabok és gyermekelőadások, a Várban az Egri csillagok című történelmi musical, a Líceum nagyszínpadán pedig musicalok és nagyszínpadi előadások láthatók. Sok vendégjáték is szerepel az előadásainkban, de a gyermekszínházban és a Kamarateremben mindig vannak olyan új, saját bemutatóink, amelyek csak a nyári teátrumi időszakban láthatóak.
Kapcsolódó
Szabadtéri színház Egerben
Eger szabadtéri színháza, az Agria Nyári Játékok, méltán a város legnagyobb rendezvénysorozata. Június 29. és augusztus 16. között változatos programokkal várnak minden generációt.
Nagyon vegyes a közönségünk, nagy részét az egriek adják, de szinte az egész ország területéről, még külföldről is jönnek hozzánk a színházkedvelők.
Az idei év a Gárdonyi Centenárium Év, ehhez kapcsolódóan a Fesztivál nyitásaként kosztümös történelmi séták is lesznek, ez a programsorozat is kötődik a nyári játékokhoz?
Az Agria Nyári Játékok is részt vesz a Gárdonyi Év rendezvénysorozatában, a regény musical változatának szereplői véletlenszerűen bukkannak majd fel a város különböző pontjain, ahol számos meglepetéssel készülünk.
A járvány hogyan alakította a tavalyi nézőszámot, s az eddigi jegyeladások alapján mire számíthattok idén?
Bár a Covid kiéheztette a színházi közönséget, éreztük a lelkesedést, de azt is, hogy nehéz a visszaszokás, a tavalyi évben egy kisebb visszaesést érzékeltünk. Nagyon bízunk benne, hogy az idei nyár újra erős lesz. Sokat fektettünk a reklámba, s megpróbáltunk egy nagyon színes, változatos műsort összeállítani.
Az Agria Nyári Játékok műsoráról bővebben itt tájékozódhat! >>>
Támogatott tartalom.
Fejléckép: Kelemen Csabáné Lengyel Edina (forrás: Egri hírek)