Színház

Kecskeméti előadás tarolt a Vidéki Színházak Fesztiválján

2014.09.16. 12:25
Ajánlom
Zsótér Sándor Hosszú út az éjszakába című rendezése három kategóriában is kiérdemelte a zsűri elismerését.

A Thália Színház hagyományos évadnyitó fesztiválját idén szeptember 6. és 13. között rendezték meg. A tervek szerint nyolc nagyszínpadi és három stúdió előadás szerepelt volna a szemlén, ám egy előadás, a Veszprémi Petőfi Színház Veszedelmes viszonyok című produkciója betegség miatt elmaradt. Az esemény szeptember 16-i díjátadóján Lantos Anikó fesztiváligazgató elmondta, az előadások látogatottsága 82 százalékos volt, amelyek közül három produkciót az MTVA is rögzített.

A fesztivál előadásait öttagú zsűri követte nyomon: Koronczay Lilla újságíró, Kántor Viola szerkesztő, Szervét Tibor színművész, Egressy Zoltán író és Hetesi Mónika "közönség zsűritag", mellettük pedig háromtagú diákzsűri is működött. Az ő értékelésük alapján a legjobb előadásnak járó díjat a Miskolci Nemzeti Színház A tanítónő című előadása kapta.

Több kategóriában is jeleskedett a kecskeméti Katona József Színház Hosszú út az éjszakába című produkciója. A legjobb férfi alakításnak járó díjat Kőszegi Ákos kapta, míg a legjobb női alakítás díjával Trokán Nórát jutalmazták az előadás főszerepében nyújtott teljesítményéért. Ugyancsak díjat vehetett át Benedek Mari a Hosszú út az éjszakába, valamint a székesfehérvári Pillangó jelmezeiért. A Vörösmarty Színház előadását egy további kategóriában is díjazták: az előadás különdíjban részesült, amelyet Horváth Csaba rendező vett át.

A szervezők idén bevezették a Fesztivál-díjat, amelyet a fesztivál munkatársai, a zsűri és a közönség egyértelmű visszajelzése alapján adományoznak annak a két színésznek, aki a többi díjazott művész és produkció mellett a legnagyobb közönségsikert aratta. Ebben az évben a díjat Kubik Anna (Régimódi történet, Csokonai Nemzeti Színház) és Köles Ferenc (Bolha a fölbe, Pécsi Nemzeti Színház) vehette át.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Színház

„Ezek a hibák a bizalmat rombolják” – a Magyar Színházi Társaság válaszokat vár a Kolibri Színház ügyében

A szervezet nyílt levelet fogalmazott meg Hankó Balázs miniszter felé, írásukban egyebek közt arra kérik a tárcavezetőt, adjon választ arra, miért Zalán Jánost nevezte ki a Kolibri Színház élére, miközben a társulat túlnyomó többsége nem az ő pályázatát támogatta.
Vizuál

5+1 kiállítás, amit még láthatunk januárban

Gyűjtögető szerzők, kínai étkezéskultúra, pillanatképek a sarkvidékről – cikkünkben az e hónapban még megnézhető kiállításokból válogattunk. 5+1 utolsó esély januárra.
Színház

Üdvözli az igazgatói kinevezéseket, és töretlen alkotókedvet kíván a Magyar Teátrumi Társaság

A hazai előadóművészeti szféra legnagyobb szakmai-érdekképviseleti szervezete reagált a Magyar Színházi Társaság közleményére.
Színház

Mundruczó Kornél rendezése Németország legjobb előadásai között

A Proton Színház Parallax című előadása Németországban versenyben van a 2024-es év legjobb előadása címért. A produkcióra január 15-ig lehet szavazni.
Vizuál

Megérkezett Borbély Alexandra új filmjének előzetese

Az Európai Filmakadémia-díjat nyert Borbély Alexandra (Testről és lélekről) egy felemelő alkotás főszereplőjeként tér vissza a mozikba. Az Emma és a halálfejes lepke februártól lesz látható itthon.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Színház hír

Füstbe ment terv – nyilvánosságra hozta a Kolibri Színház vezetésére beadott pályázatát Vidovszky György

„Egy célunk volt, azt a kulturális kincset, amit a Kolibri jelent, megőrizzük és legjobb tudásunk szerint tovább fejlesszük” – közzétette pályázatát Vidovszky György. A minisztérium nyilvánosságra hozott jelentése szerint nem sokon múlt, hogy ő vezesse a színházat.
Színház interjú

Oláh Tánia: „Az, hogy magyarul játszhassak, mélyről jövő vágyam volt”

Szabó Magda első darabját, a Disznótor című regényből színpadra adaptált Kígyómarást mutatja be január 17-én az Újszínház, koprodukcióban a Békéscsabai Jókai Színházzal. Az előadásban Kémery Paulát alakító Oláh Tánia Andrea nyár óta a teátrum társulati tagja, viszont most először lép színpadra Budapesten.
Színház hír

Üdvözli az igazgatói kinevezéseket, és töretlen alkotókedvet kíván a Magyar Teátrumi Társaság

A hazai előadóművészeti szféra legnagyobb szakmai-érdekképviseleti szervezete reagált a Magyar Színházi Társaság közleményére.
Színház hír

Mundruczó Kornél rendezése Németország legjobb előadásai között

A Proton Színház Parallax című előadása Németországban versenyben van a 2024-es év legjobb előadása címért. A produkcióra január 15-ig lehet szavazni.
Színház ajánló

Gyévuska – a Pintér Béla és Társulata ikonikus előadása az Átriumban

Több mint húsz éve mutatta be a Pintér Béla és Társulata Gyévuska című előadását – a nyolc fős zenekar közreműködésével játszott zenés darab immár az Átriumban látható.