Színház

Kétszer is látható lesz Pintér Béla népszerű előadása

2020.12.03. 15:35
Ajánlom
Pintér Béla és Társulata online térbe költözik a leállás idején, egyik legnépszerűbb előadásukat, a Szívszakadtigot két alkalommal, december 6-án és 9-én is közvetítik.

A Szívszakadtig, amelyet a THEALTER Fesztivál után a Színházi Kritikusok Céhe is díjazott, úgy tűnt, hogy tavasszal végleg búcsúzik a nézőktől, most azonban – ha csak rövid időre is, de – újra láthatjuk.

Az előadást a Filmworks rögzítette négy kamerával, ezáltal a minőségi élmény garantált. A felvétel a stream napján éjfélig lesz elérhető, ezért aki lemaradna a 19 órási kezdésről, bármikor becsatlakozhat utána is.

Szívszakadtig - Pintér Béla és Társulata

Szabó Zoltán, Stefanovics Angéla - Szívszakadtig (Fotó/Forrás: Puskel Zsolt / port.hu)

Borbély Emőke (Stefanovics Angéla) megrendítő történetét Pintér Béla a rá jellemző stílusjegyek és gegek mentén mutatja meg.

A nő életét csak egy új szív mentheti meg, mint ahogyan a szerelmét is, aki előrébb van a várólistán. A morális és közéleti problémákat is boncolgató előadás ezúttal az egészségügy korrupcióval terhelt mocskaiba ássa bele magát. Dr. Hovány Dénes szívsebészt maga Pintér Béla játssza.

Szereplők:

Borbély Győző: Thuróczy Szabolcs
Borbély Emőke: Stefanovics Angéla
Borbély Rebeka: Enyedi Éva
Gátéri Róbert: Szabó Zoltán
Orvos, Papa, Karcsi: Friedenthal Zoltán
Dr. Hovány Dénes: Pintér Béla
Nővérkék: Hajdú Rozi, Hornyák Dóra

Zene: Kéménczy Antal
Dramaturg: Enyedi Éva
Jelmeztervező: Benedek Mari
A jelmeztervező munkatársa: Pattantyús Dóra
Tér: Tamás Gábor
Fény: Varga László
Hang: Belényesi Zoltán

Produkciós munkatárs: Jékely Anna
Rendező munkatársai: Hajdú Rozi, Hornyák Dóra, Nagy Krisztina

Írta és rendezte: Pintér Béla

A Szívszakadtig streamjére a jegy.hu rendszerén keresztül váltható jegy.

Fejléckép: jelenet az előadásból (fotó: Puskel Zsolt / Port.hu)

Mi lakik a szívünkben?

Kapcsolódó

Mi lakik a szívünkben?

Míg Pintér Béla Szívszakadtig című előadása egy ősi vélekedést újít fel, addig Pass Andrea Bebújós című produkciója társadalmi előítéleteket ütköztet a nyers, elemi valósággal.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Vizuál

Elhunyt Varga Veronika színésznő

A francia-magyar művészt gyors lefolyású, súlyos betegség után érte a halál Párizsban. Varga Veronika ötvennégy éves volt, szülei, férje és két lánya gyászolja.
Plusz

Orvosi Nobel-díjat kapott Karikó Katalin

A világ legrangosabb tudományos elismerését Drew Weissman amerikai kutatóval vehetik majd át az mRNS-alapú vakcinák kifejlesztéséért.
Vizuál

„Ebben a helyzetben mindenki veszít” – interjú Reisz Gáborral

„Jó lenne, ha megtanulnánk beszélgetni, és belátnánk végre, hogy valójában nem figyelünk a másikra” – fogalmazott lapunknak Reisz Gábor, akivel legújabb, Magyarázat mindenre című filmjéről beszélgettünk.
Jazz/World

A jazz kiválóságai érkeznek a Magyar Zene Házába

Október 8-án a tizenötödik alkalommal szervezik meg a Magyar Jazz Napját, délutántól izgalmas koncertsorozat várja az érdeklődőket a Magyar Zene Házában.
Vizuál

Remek filmekkel és közönségkedvencekkel érkezik a 10. Skandináv Filmfesztivál

Premier előtti vetítésekkel, Lars von Trier- és Thomas Vinterberg-maratonnal, valamint felejthetetlen kultfilmekkel várják az északi filmek szerelmeseit a 10. Skandináv Filmfesztiválon. 

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Színház ajánló

„Ha az ember boldogtalan, nem lesz másik élete, amiben boldog lehet” – Kortárs amerikai sikerdarab ősbemutatójára készül a Budaörsi Latinovits Színház Máté Gábor rendezésében

Máté Gábor a Katona József Színház igazgatója és rendezője második bemutatójára készül Budaörsön. Ezúttal egy kortárs amerikai sikerdarabot, a Pulitzer-díjas Annie Baker John című párkapcsolati drámáját viszi színre a Budaörsi Latinovits Színházban.
Színház hír

10 éve rejtegetik az illegálisan dolgozó magyar szakácsnő kilétét az Átriumban

November 5-én volt pontosan tíz éve, hogy a Kultúrbrigád színpadra állította az Antony Jay és Jonathan Lynn legendás BBC-tévésorozata alapján készült Igenis, miniszterelnök úr! című darabot Znamenák István rendezésében az Átrium színpadán.
Színház hír

Idén is meghirdették a független színházi alkotókat támogató STAFÉTA pályázatot

A projekt célja a Budapesten bemutatni tervezett független színházi, tánc, újcirkusz és összművészeti kezdeményezések támogatása. A jelentkezési határidő október 30.
Színház interjú

Csöndben zakatoló történetek – beszélgetés Ördög Tamással

Október 5-én lesz a premierje Ingmar Bergman Suttogások és sikolyok című mesterműve színpadi adaptációjának az Örkény Színház Stúdiójában. A darabról a rendezővel, Ördög Tamással beszélgettünk.
Színház hír

Markó Róbert a veszprémi Kabóca Bábszínház új igazgatója

Markó Róbert íróként, rendezőként és dramaturgként is többször megfordult már a Kabóca Bábszínházban, amelynek október 15-től látja el igazgatását.