Az évadban három játszóhelyükön - a Vígszínházban, a Pesti Színházban és a Házi Színpadon - összesen 587 előadásra 336.869-en váltottak jegyet. A legnépszerűbb előadás a Vígszínházban a POSZT versenyprogramjában is szereplő Makrancos Kata, a Pesti Színházban pedig a Punk Rock. A leglátogatottabb hétvége a színházban március első hétvégéje volt, amikor összesen 11 előadást tartottak, ebből hatot vasárnap. A három napon összesen 7112 néző fordult meg a színházban. Az évadban legtöbbször, 204 alkalommal Molnár Áron lépett színpadra, míg Borbiczki Ferenc 185, Mészáros Máté 179, Fesztbaum Béla 176, Bata Éva pedig 169 alkalommal játszott.
Az évadzáró társulati ülésen több elismerést is átadtak. A Roboz Imre Művészeti Emlékdíjat - amelyet a Vígszínház egykori igazgatója, Roboz Imre emlékére alapított leánya, és amelyet az a művész nyer el, aki a színházi teljesítményén túl egyéb, társadalmi szerepvállalásaival is erősíti a Vígszínház jó hírét - Fesztbaum Béla kapta. Az Ajtay Andor-emlékdíjat - amelyet a társulat titkos szavazatai alapján minden évben az a két színész kap, aki az évadban a legjobb alakítást nyújtotta - Bata Éva és Hegedűs D. Géza vehette át. A Vígszínház egykori direktora emlékére alapított Harsányi Zsolt-emlékdíjat Kern Andrásnak ítélték oda. A kétévente átadott Hegedűs Gyula-emlékgyűrűt Telekes Péter nyerte el. A Vígszínház színésze, Szathmáry István emlékére alapított "A kis csillag is csillag"-díjat pedig Majsai-Nyilas Tünde vehette át.
A Vígszínház jövő évad tervében első nagyszínpadi bemutatója Brecht Jóembert keresünk című darabja. Az előadás rendezője Michal Docekal, a prágai Nemzeti Színház igazgatója, aki korábban a Mikvét rendezte Budapesten, akinek ezúttal Martin Chocholusek díszlettervező és Katerina Stefková jelmeztervezőlesz az alkotótársa. A klasszikus műből új fordítás is készül, a Vígszínház erre a feladatra Térey Jánost kérte fel. A nagyszínpad második bemutatója több szempontból is különleges lesz. A főváros az előző évad végén meghirdetett egy pályázatot, mellyel új magyar drámák születését és színpadra állítását kívánta támogatni. Erre a pályázatra Hamvai Kornél új drámájával, A zöld kilencessel pályáztak, melynek alcíme: pesti cécó két zenés felvonásban. A darabban alkotótársa lesz Varró Dániel, az előadást pedig a hosszú idő után újra a Vígszínházban rendező Ascher Tamás állítja színpadra. A Vígszínház harmadik bemutatója egy kortárs darab lesz Átutazók címmel, szerzője pedig Hanoch Levin. A mű alcíme: komédia 9 temetésben. A Vígszínház előadása európai bemutató lesz, a darabot Eszenyi Enikő rendezi.
A Pesti Színházat is egy kortárs magyar drámával, Spiró György új művével, a Príma környék című darabbal nyitják meg. Az előadást Marton László rendezi. A Pesti Színház második bemutatója egy új amerikai dráma, David Ives Vénusz nercben című drámája, és ez az előadás lesz az európai bemutató. A darabot a színház felkérésére Várady Szabolcs fordította le, a főszerepeket Bata Éva és Telekes Péter alakítják, a rendező Marton László. A harmadik bemutató Plautus komédiája A hetvenkedő katona lesz, a darabot Szőcs Artur állítja színpadra. A vígjáték-irodalom klasszikus remekművéből Térey János kézít új fordítást.
A jövő évadban 40 éve lesz, hogy a Vígszínház megnyitotta harmadik játszóhelyét, a Házi Színpadot. Ebből az alkalomból két rendező fog itt dolgozni: Zsótér Sándor és Forgách Péter, továbbá láthatja a közönség Esterházy Pétertől Csokonai Lili: Tizenhét hattyúk című regényének színpadi változatát Majsai-Nyilas Tünde főszereplésével.
Szintén 40. jubileumát ünneplik a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című legendás előadás bemutatójának. Az évforduló alkalmából az egykori mű születésének körülményeit, kulturális kontextusát és keletkezésének hátterét mutatja be egy előadás. Az egykori Popfesztivál apropóján egy új magyar színpadi mű születik, mely a '70-es évekről, Magyarországról, egy társulat külföldi turnéjáról, színházról és szerelemről fog szólni. Természetesen Presser Gábor és Adamis Anna dalai ugyanúgy felcsendülnek majd, de egy új történetet fognak elmesélni. A darab koreográfusa Horváth Csaba lesz, az előadást Török Ferenc rendezi.
A jövő évadban a Vígszínház a szentpétervári Vera Kommiszarzsevszkaja Színházzal szervez csereprogramot, melynek keretében a két színház színészei workshopokon vehetnek részt Szentpéterváron és Budapesten. A szentpétervári színházzal, a Cseh Nemzeti Színházzal és a Kolozsvári Állami Magyar Színházzal közös performansz létrehozásán dolgoznak, melyet online videókapcsolat segítségével mutatnánk be 2013-ban a Színházi Világnapon.