Az előadás szövegkönyvét Sarkadi Imre novellája, valamint Fábri Zoltán és Nádasy László forgatókönyve alapján Vincze Zsuzsa írta, aki elárulta, eredetileg táncszínházi előadást terveztek, a táncforgatókönyvből készült, már közös munkával a színpadi szövegkönyv.
A Magyar Nemzeti Táncegyüttes - a korábbi Honvéd Táncszínház - negyven táncossal és hat zenésszel vesz részt a produkcióban. A Kárpát-medence mozdulat- és ritmikai anyagából építkeznek, Gyimestől a Rába-közig minden megjelenik a produkcióban, kicsit kinyitva az alföldi érzésvilágot. "Azért kell, hogy mást csináljunk, mert nem akarjuk legyőzni ezt a csodálatos filmet" - fogalmazott Zsuráfszky Zoltán.
Az 1955-ben készült Fábri Zoltán-film egyik ikonikus jelenete a lagzi, ahol a két fiatal szerelmes végleg egymásba szeret. Ezt a jelentet idézte meg február 14-én, a szerelmesek napján a Nemzeti Színház hajóorrában száz táncos. A Magyar Nemzeti Táncegyüttes Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas táncművész, koreográfus vezetésével adott elő részletet a Nemzeti Színházban készülő előadásának táncjeleneteiből.
Az eseményen a Magyar Nemzeti Táncszínház profi táncosaihoz több tucatnyi amatőr táncos csatlakozott, akik a színház felhívására jelentkezve videofelvétel alapján tanulták meg a koreográfiát.
A Körhinta bemutatóját február 20-án tartja a Nemzeti Színház. A legendás film nyomán készülő produkciót Vidnyánszky Attila állítja színpadra, Zsuráfszky Zoltán társrendezésében. Az előadásban Pataki Istvánt Cserhalmi György alakítja, Patakiné szerepét Szűcs Nelli játssza, Farkas Sándor figuráját Farkas Dénes formálja meg. A fiatal párt - Törőcsik Mari és Soós Imre filmbeli szerepeit - egyetemi hallgatók alakítják: Pataki Mari szerepében Kiss Andrea látható majd, Bíró Mátét ifj. Vidnyánszky Attila játssza.