Biztos forrásból tudjuk, hogy az alábbi cicák William Shakespeare A vihar, illetve Szentivánéji álom című műveinek hősei után kapták az Ariel, illetve a Puck nevet (előbbi a vörös-fehér, utóbbi a fekete macska). Sőt hallottunk már egy Oberon nevű 12 éves kandúrról is.
Ha irodalombarátokként ezeket a keresztneveket esetleg túl excentrikusnak találnánk ahhoz, hogy gyerekünknek adjuk, még mindig számos lehetőség áll előttünk, ha ily módon is hódolni kívánunk az angol Bárd emlékének.
A Shakespeare által használt lánynevek közül a legdallamosabb talán a Dolabella (Antonius és Cleopatra), de a Lavinia (Titus Andronicus) is szépen cseng, az Aliena (Ahogy tetszik) pedig talán a legkülönlegesebb mind közül. A görög eredetű Hermione sem J.K. Rowling Harry Potter-regényeinek leleménye, hisz már a Téli regének is így hívták az egyik hősnőjét (a név egyébként a Hermész női megfelelője). De ha a felsoroltaknál egyszerűbb nevet szeretnénk, még mindig ott van a Bianka, amely A makrancos hölgyben és az Othellóban is felbukkant.
Ami Shakespeare kedvenc férfineveit illeti, a kínálat tele van nemesebbnél nemesebb hangzású megoldásokkal. Ha nem vagyunk babonásak, a Paris is nagyon szép választás lehet a Rómeó és Júliából, de ha a vígjátékokat jobban szeretjük, ott a Silvius (Ahogy tetszik), a Sebastian (A vihar, Vízkereszt, vagy amit akartok, A két veronai nemes) vagy a Camillo (Téli rege). Egy híres festőn és nem kevésbé híres színészen kívül a Leonardóval a Velencei kalmárt is megidézhetjük, ha pedig a Sándort túl hétköznapinak találjuk, elnevezhetjük kisfiunkat a Troilus és Cressida Alexandere után is.
Ha még mindig nem tudunk dönteni, a Madách Színház június 9. és július 16. között tartandó Szerelmünk, Shakespeare fesztiválja minden bizonnyal további remek ötletekkel szolgál, de ha még ez sem lenne elég, az alábbi oldalon előzékenyen a Shakespeare által használt összes keresztnevet kigyűjtötték a tanácstalan jövendőbeli szülők számára.