November 6-án tárgyalta a pécsi közgyűlés a Pécsi Nemzeti Színház igazgatói posztjára kiírt pályázatokat. A posztot ketten pályázták meg: Darabont Mikold színművész, valamint Lipics Zsolt, aki 2020 óta vezeti az intézményt.
A zárt ülésen a Pécs Aktuál információ szerint a városvezetés és az ellenzéki képviselők többsége is Lipics Zsoltot, valamint Vidákovics Szláven művészeti vezetőt támogatta. A kinevezés a 2026. február 16. és 2031. február 15. közötti időszakra szól.
Frissítés! 2025. 11. 06. 14:00
A hírre a Színházi Dolgozók Szakszervezete (SzíDoSz) közleményben reagált, amelyet teljes terjedelmében közlünk:
A SzíDoSz közleménye
A Színházi Dolgozók Szakszervezetének országos elnöksége hosszú ideje figyelemmel kíséri a Pécsi Nemzeti Színháznál (mint munkáltatónál) zajló eseményeket. A napokban nyilvánosságot kapott – visszaélésekre, vezetői túlkapásokra utaló – információk számunkra sem ismeretlenek. Folyamatosan kapcsolatban vagyunk a helyi alapszervezetünk vezetőivel és tagjaival, valamint konzultáltunk a színháznál jelen lévő másik szakszervezet országos vezetőivel is. A SzíDoSz vezetőségéhez eljutott információk alapján az országos elnökség egyhangú szavazással a közelmúltban két alkalommal is úgy döntött, hogy alapszervezeti tagjaink és tisztségviselőink védelme érdekében a megfelelő hatóságokhoz fordulunk.
A nyilvánosságot az ilyen jellegű ügyekben mi általában csak akkor tájékoztatjuk, ha egy eljárás lezárult, vagy ha nem indul el, esetleg elakad. Az érintettek érdeke, hogy így járjunk el. A sajtóban frissen megjelent hírek ebben az esetben arra az elhatározásra késztettek minket, hogy az alábbiakat közzétegyük:
- A SzíDoSz az érintettek képviseletében hivatalos panaszbejelentéssel élt a fenntartónál és hatóságnál is.
- A panaszok írásban is a döntéshozók rendelkezésére állnak. Nincs akadálya annak, hogy a panasztörvény és az önkormányzat, valamint a Színház által működtetett visszaélés bejelentési rendszer szerinti vizsgálatok induljanak.
- A pécsi önkormányzat közgyűlése mindezen információk birtokában hozta meg mai döntését az új igazgató személyéről.
Mivel folyamatban lévő ügyekről van szó, így részletesebb tájékoztatással egyelőre nem áll módunkban szolgálni.
Forrás: Pecsaktual.hu
Fejléckép: Lipics Zsolt (Fotó/Forrás: Pesti András / Pécsi Nemzeti Színház)
hírlevél










