Cser-Palkovics András fideszes polgármester a közgyűlést követően újságíróknak elmondta: az öt benyújtott pályázat között volt olyan, amely megkaphatta volna a képviselők többségének szavazatát, de nem lett volna bölcs dolog öt évre szóló kinevezésről dönteni az önkormányzati törvény és a közigazgatási rendszer átalakításával kapcsolatos bizonytalanságok miatt. A városvezető úgy fogalmazott, hogy még nem tudni, a települési önkormányzatok vagy az állam lesz a színházak fenntartója, esetleg vegyes fenntartású rendszer alakul ki, és az sem ismert, az intézmény 2012-ben milyen keretek között gazdálkodhat majd.
"Ebben a helyzetben a meghozott döntés volt az egyetlen bölcs lehetőség" - hangsúlyozta a polgármester. Mint kifejtette, a színháznak a város fenntartásában kell maradnia, mivel a település kulturális életének egyik központja, emellett a városi önkormányzat jelenleg sokkal nagyobb arányban járul hozzá fenntartásához, mint az állam. "A város színháza a városnál van jó kezekben" - mondta Cser-Palkovics András, aki úgy vélte, az új pályázat kiírásával nem feltétlenül kell megvárni az új jogszabály hatályba lépését, és ha annak tartalma ismertté válik, ki kell írni a pályázatot. Amíg az újabb pályázat érvényes és eredményes nem lesz, igazgatóhelyettesként, megbízott igazgatói hatáskörökkel továbbra is Quintus Konrád vezeti az intézményt.
A pályázat kiírására azt követően került sor, hogy a közgyűlés április 27-i hatállyal megszüntette a teátrumot addig vezető Vasvári Csaba igazgatói megbízását. A képviselőtestület május 13-tól igazgatóhelyettesként Quintus Konrádot bízta meg a teátrum vezetésével. Az igazgatói posztra öten pályáztak: Frigyesi András, a budapesti Deutsches Theater vezetője, Kuna Károly színművész, Quintus Konrád színművész, Surányi András író, rendező és Szűcs Gábor, a színház korábbi művészeti vezetője.