Színház

Megalapította a színházi kutyák világnapját a Rózsavölgyi Szalon

2023.09.01. 15:20
Ajánlom
Fergeteges sorozattal indította az évadot a Rózsavölgyi Szalon: a színház művészei házi kedvenceik társaságában jelentkeztek be. A rögtönzött „színházi kutyák világnapját” talán nemsokára a „színházi kutyák világtalálkozója” követheti.

„A kutya már nem állat, még nem ember” – hangzik Csányi Vilmos ismert mondása. Tény és való, hogy akinek valaha volt kutyája, az még soha nem bánta meg ezt a döntését, hiszen a négylábú házikedvencektől érkező szeretet semmihez sem fogható. Nem csoda, hogy számos színművész és rendező is nagy kutyás hírében áll, úgyhogy

szeptemberben nemcsak gazdájuknak, de a „színházi kutyák” számára is elkezdődik az évad.

A Rózsavölgyi Szalon ez alkalomból ötletes válogatást tett közzé közösségi felületén a náluk játszó művészek házi kedvenceiről, kikiáltva ezzel augusztus 28-át a színházi kutyák világnapjának. A bejegyzések között szerepel Süti, Józan László kedvence, Alizka, Györgyi Anna kutyusa, Mimi, akinek gazdája és legjobb barátja Hegedűs D. Géza, Rozi, Alföldi Róbert kedvence, aki gazdája minden előadását ismeri, hasonlóan Hubához, Ullmann Mónika kiskutyájához.

Csiby Gergely kutyája, Willow már színpadon is kipróbálhatta magát, ugyanis ezen a nyáron – önhatalmúlag – színre lépett a Rózsavölgyi Szalon Churchill és Garbo című előadásának vendégjátékán a Kőszegi Várszínházban. Az történt, hogy Willow valahogy kinyitotta az öltöző ajtaját, és gazdája hangja után ment a színpadra. Természetesen nyíltszíni vastaps fogadta…

És hogy milyen névre hallgat Balsai Móni és Ujj Mészáros Károly négylábú kedvence, akit a Budaörsi Menhelyről fogadtak örökbe? Talán már önök is kitalálták, de ha nem, kiderül az alábbi galériából:

Az örökbefogadás fontosságával korábbi cikkünkben is foglalkoztunk, amelyben ugyancsak kedves kutyusokról és ismert gazdáikról írtunk.

Szőrös szeretet – Élet mentett kutyával

Kapcsolódó

Szőrös szeretet – Élet mentett kutyával

Aki egyetlen állat barátságát is magáénak tudhatja, felbecsülhetetlen ajándékot kap az élettől. Nagyon sokat tanulhatunk általuk magunkról. Így vélekednek azok a művészek, akiket örökbefogadott kutyájukról kérdeztünk.

Rózsavölgyi Szalon

A Rózsavölgyi Szalon a pesti belváros művészeti központja, ahol a hagyomány és az újító szándék teremti meg a színházi és irodalmi műhelymunkát. 2012. április 11-én, a Költészet Napján nyílt meg. Kezdettől leginkább olyan darabokat tűzünk műsorra, amelyek kiemelt értéket képviselnek a magyar és külföldi irodalomban, s amelyeket még nem mutattak be, vagy színpadi változatban nem kerültek még színre Magyarországon. Igyekszünk olyan témákkal foglalkozni, amelyek a mai kor kíváncsi, gondolkodó emberét érdeklik, aki nem elégszik meg azzal, hogy az interneten keresztül szemléli a világot.

A hajdani szalonkultúrának lényege volt – túl a társas együttléten – a fiatal alkotók felfedezése is. A nagy nevek mellett nálunk is rendre megjelennek fiatal művészek, pályakezdők, akiket fel is fedez aztán a közönség. Bár nincs hagyományos értelemben vett társulatunk, mégis társulattá formálódott a Rózsavölgyi Szalon alkotóközössége. Szeretnek itt lenni.

Köszönjük!

Legolvasottabb

Plusz

Ember Márk, Háy János, Gubik Petra és Szűcs Máté is díjat vehetett át március 15. alkalmából

Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter állami kitüntetéseket adott át március 15. alkalmából a Pesti Vigadóban. A kitüntetéseket március 13-án vehették át a kulturális élet szereplői.
Klasszikus

Száz év kutakodás a lelassult időben – négykezes kritika a Kurtág-filmről

Hogyan képes egy művészeti alkotás egy másikról beszélni? A Kurtág-töredékek című portréfilm, Nagy Dénes alkotása arra vállalkozott, hogy bevezesse a nézőket a százéves Kurtág György megfoghatatlan világába.
Színház

„Bár a búcsú pillanatában játszódik, mégis az életről szól” – zárul a párkapcsolati trilógia a Rózsavölgyiben

David Eldridge párkapcsolati trilógiájának befejező része debütál a Rózsavölgyi Szalon színpadán – Hegyi Barbara és Schneider Zoltán először játszanak együtt A végében, amelyet Dicső Dániel rendez majd.
Zenés színház

Az arany mámorító ereje

Dagadhattunk a büszkeségtől, hogy mennyi kiváló magyar művész működött közre a Zürichi Opera bemutatójában, egy viszonylag ritkán látható Hindemith-operában, a Cardillacban. Mundruczó Kornél rendezésében Bretz Gábor és Láng Dorottya is színpadra lépett.
Könyv

A Mann család története közelről – olvass bele Tilmann Lahme könyvébe!

Tilmann Lahme A Mannok című könyve dokumentumokra épülő, különleges családregény, Thomas Mann családjának élet- és kortörténete az 1920-as évek elejétől egészen a huszonegyedik század kezdetéig. Olvass bele a kötetbe!

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Ezt olvasta már?

Színház ajánló

Szűnni nem akaró taps az Ivánka bácsi budaörsi premierjén

Keresztes Tamás rendezése komoly csapatmunka eredménye, és egyszerre idézi meg a klasszikus színházi hagyományokat, miközben rólunk, mai emberekről beszél. Bemutatták az Ivánka bácsit a Latinovits Színházban.
Színház interjú

„A teljes személyiségét átadta a színpadi létezésnek” – új színházi díjat alapítottak Czintos József nevével

Az újonnan alapított, pénzjutalommal is járó Czintos József-díjat évente adnák át egy-egy olyan színésznek, aki kiemelkedő, példaértékű munkásságával évek óta szolgálja a magyar nyelvű színjátszást. Az alapítókat, Árkosi Árpád rendezőt és Zoltán Áron színművészt kérdeztük. Interjú.
Színház ajánló

„Bár a búcsú pillanatában játszódik, mégis az életről szól” – zárul a párkapcsolati trilógia a Rózsavölgyiben

David Eldridge párkapcsolati trilógiájának befejező része debütál a Rózsavölgyi Szalon színpadán – Hegyi Barbara és Schneider Zoltán először játszanak együtt A végében, amelyet Dicső Dániel rendez majd.
Színház ajánló

Modern Médeiát mutat be a Centrál Martinovics Dorinával a főszerepben

Március 13-án, a hazai ősbemutató 21. évfordulóján tűzi műsorra a Centrál Színház A Macskalápon című sorstragédiát Puskás Samu fordításában és rendezésében. Marina Carr darabjának főszerepét Martinovics Dorina alakítja.
Színház interjú

Szabó Győző: „Örülök a szerepemnek, mert kicsit ellenem lett osztva”

Conor McPherson Tengeren című darabja fekete humorral, keserédes helyzetekkel és jellegzetes ír hangulattal átszőtt történet, amelyben Szabó Győző Sharkyt alakítja. A színésszel a szerepről és a készülő előadásról beszélgettünk.