Olyan előadásokat hívunk, amelyek ebben a különleges térben meg tudnak valósulni, ugyanakkor azok az alkotók, akik idejönnek, az előadásaikban valamilyen módon próbálnak a környezetre is reflektálni, bevonni a látványt. Koltay Gábor még a centenáriumra készült Trianon című előadásával nyitunk, amit a Békéscsabai Jókai Színházban akkor már bemutattunk, de a város, a képviselőtestület és a tanárok is szerették volna, hogy játsszuk el a gyerekeknek ezt az élő történelem órát. A járvány miatt erre csak így és most kerülhet sor.
A Jókai Színházból, melynek az igazgatója, elég sok előadás érkezik Szarvasra.
A Szarvasi Vízi Színházzal együttműködési szerződésünk van, tőlünk is viszünk ingyenes előadásokat, ezek a „hétköznapi műsorok” keretében mennek.
A szlogenünk: hogy minden nap történik valami, a hétvégi előadások bevételéből tudjuk működtetni ezeket a néhány szereplős kamaraelőadásokat, a beszélgetőműsorokat, a versműsorainkat, azaz a hétköznapi műsorokat.
Két hónapon át nagyon gazdag programsorozatot kínálunk.
Ez sokban meghatározhatja a műsortervet, hogy milyen előadásokkal lehet az ezerfős nézőteret megtölteni.
Természetesen a zenés és a vígjátékkal, a magas művészet kedvelői ilyenkor húzzák a szájukat, de erre van közönségigény.
A kettő nem hozható össze?
A Jókaiban erre törekszem, hirdetjük, hogy közérthető művészet, minőségi szórakoztatás. Lehet a két dolgot közelíteni, igyekszünk is, de borotvaél. Szarvasra az ország összes színházából válogatunk, s azokat hozzuk el, amelyek széles közönségigényt szolgálnak ki. Ezeknek a bevételéből tarthatók az ingyenes előadásaink, azok a zenei és irodalmi programok, a Szeged Classic Trio, a Héttorony Duna Művészegyüttes, a Vincze Lilla koncert, a Balkánon innen és túl szerb népi est, az Aranykor versösszeállítás, a Szerelmes rögtönzések, Nagy Kálózy Eszter –Rudolf Péter-Kálloy Molnár Péter műsora, ezek komoly művészi értéket képviselnek, nagyon sokféle műfajban. Elhoztuk az Erkel Színházban bemutatott Kőszívű – A nagy olvasópróba című zenés kísérleti előadást, aminek Budapesten nagyon nagy sikere van.
A Beregszászi Színház a háború kitörésekor Magyarországon volt, nem tudtak már visszamenni. A színházak próbálják a társulatot előadásokkal támogatni. Ezért hívták meg önök is az előadást?
Nagyon csodálatos előadás, ezzel próbáljuk a társulatot támogatni, hogy fellépnek nálunk is.
Nagyon erős a gyerekprogram-sorozatuk, mesejátékok, bábjátékok, ifjúsági előadások –a Tihany tündér, a Tündér Míra, a Frakk. Színházi nevelési program is, hogy ennyire koncentrált helye van?
Nagyon fontos számunkra,
kifejezetten erős cél, hogy elérjük a gyerekeket is,
a szerdák a család napja, ide terveztük a gyerekelőadásokat. Sokat kísérleteztünk azzal, hogy mi az ideális kezdési idő, hisz világosban nem érvényesülnek a fények, de sötétedéskor már túl késő lenne. Olyan nagyon szép és izgalmas előadásokat hívtunk meg, ahol a fények kevésbé játszanak szerepet. Azt látjuk, hogy nagyon jól és telt házzal működnek a gyerekelőadásaink is. Fontos, évek óta látjuk, hogy milyen erősen ráépült az idegenforgalom erre a színházi időszakra. A Monte Cristo grófja, már kultikussá vált előadásunk, sokan ehhez igazítják a nyaralásukat. Rengetegen jönnek, szinte már reklám sem kell, az elmúlt tizenhárom évünk viszi a hírét. Olyan csodálatos, ahogy esténként özönleni kezd a tömeg az előadásra, nagyon jó érzés.
A Szarvasi Vízi Színház műsoráról bővebben itt tájékozódhat! >>>
Támogatott tartalom.
Fejléckép: Seregi Zoltán (forrás: Szarvasi Vízi Színház)