Yasmina Reza darabjában a hétköznapok humora, a mindannyiunk számára ismerős abszurd véletlenek és az emberi kapcsolatok szövevényes hálója áll a középpontban.
A darab egy furcsa születésnap története, ahol nemcsak párok találkoznak és lepleződnek le, hanem az emberi kapcsolatok fonákságai is. Boris épp odaviszi vacsorázni a szeretőjét, ahol a felesége legjobb barátnője ünnepli az anyósa születésnapját - olvasható az előadás ismertetőjében.
Az anyai ágon magyar származású Yasmina Reza Franciaország egyik legelismertebb drámaírója, színházi munkáit 35 nyelvre fordították le, darabjait Európa legnevesebb színházaiban mutatják be, és Amerika-szerte is sikerrel játsszák. A szerző egy korábbi interjúban arról beszélt, hogy a darabjait mindig vígjátékként határozták meg, de szerinte tragédiák. Vicces tragédiák, de tragédiák.
A 2015-ben megjelent Bella Figura a berlini Schaubühnében debütált Thomas Ostermeier rendezésében, Franciaországban pedig a szerző állította színpadra.
A vígszínházi bemutatót rendező Török Ferenc szerint hétköznapi életünket is tragédiák és komédiák közé szorítva éljük, talán pont ezért hiteles és valóságos Yasmina Reza világa. „Nem kategóriákban gondolkodik, hanem emberekben. A népszerűsége is ebből fakad: nagyon emberi” – emelte ki a a rendező, hozzátéve, hogy ez a darab nagy lehetőség mind az öt színésznek, hiszen nagyon mai, hétköznapi komédia, de a legfinomabb francia nívón.
„A történet szinte banális, egy furcsa születésnap végig izgalmas fordulatokkal, és ahogy haladunk előre a cselekményben, sok apró titkokra is fény derül. A realitás sokszor szürreálisnak hat a Bella Figura titokzatos világában” – tette hozzá Török Ferenc.
A Vígszínház új előadásában Petrik Andrea, Kovács Patrícia, Halász Judit, Stohl András és Wunderlich József játszik.
Az előadásban mind az öt szereplő főszereplővé válik, de a középpontban mégis Andrea van, akit Petrik Andrea alakít. „Andrea, mint ahogy mondják is róla, egy jópofa csaj. Megnyerő, önazonos és vagány. Addiktív személyiség: függ a férfitól, a szerektől, saját gyengeségei rabja. Küzd ellene, de elbukik a küzdelemben. Humora és ösztöne megvédi, és segít neki a nehezebb helyzetekben is” – mondta szerepéről a művész.
Az előadás díszletét Khell Csörsz, jelmezeit Füzér Anni tervezte, a darab dramaturgja Hársing Hilda, zeneszerzője Balázs Ádám. Az előadást - amely egyelőre kizárólag Magyarországról tekinthető meg - február 27-én 19 órakor láthatja felvételről a közönség. További információ itt érhető el.