Decemberben az eddigi repertoárral 92%-os volt, január végével feltehetően 94%-os lesz az Új Színház látogatottsága - tájékoztatta a sajtót Márta István, az Új Színház leköszönő igazgatója. Elmondta azt is, hogy "nem folytatnak bosszúhadjáratot", ám az ismert politikai döntés következményeként a Steinbeck-örökösök, Michael Frayn és a színház koprodukciós partnerei a január 31-én lejáró előadási szerződéseket több darab esetében nem kívánták megújítani. Az Édentől keletre így negyven, a Még egyszer hátulról kétszáz előadás után január közepén lekerültek a műsorról. A Grönholm-módszer, a Világszép nádszálkisasszony és az Új hídavatás, továbbá a január 22-én bemutatott Váltságdíj a Neptun Brigád prudukciói, azokat sem láthatja a közönség, a Kávé habbal című zenés előadás pedig kifutott. A Don Carlos és A csúnya engedélyei február 28-ig szólnak.
Annak ellenére, hogy A hattyú, az Erdő, A varázshegy, A fösvény, a Virágos kert, A szív bűnei és a Szonya játszhatók lennének, a márciusi műsorban nem szerepelnek. A Dörner György által kiadott műsorban helyet kapott a Forrás Színház három vendégjátéka - a Dörner György rendezte Karnyóné, a címszerepben Bánsági Ildikóval, a Szamártestamentum és a Szivárvány kapujában, mindkettő Pataki András rendezése -, két Pozsgai Zsolt-darab: az Újpest Színház vendégjátéka, a Pesti srácok, illetve az Árva Bethlen Kata, a Credo-est, továbbá két este Ghymes-koncert lesz, sor kerül egy Tátrai-Szűcs latin estre, Pap Gyula, Sárdi Barbara, Charlie és barátaik Staféta jazz sessione, a Földindulás című Kodolányi-mű premierje. A jelenleg is repertoáron levő darabok közül mindössze a Thália Színházban játszott, Pozsgai Zsolt adaptálta, Szikora János rendezte Coelho-regényből készített musical, a Tizenegy perc marad meg. A januári negyven és a februári huszonegy előadáshoz képest - ezeket még a jelenlegi vezetés egyeztette - így márciusban húszra csökken le az Új Színház előadásszáma.
Márta István beszámolt arról, hogy a kommunikáció az új vezetéssel nehézkes, Dörner Györgyöt telefonon, e-mailben közvetlenül nem, csak Pozsgai Zsolton keresztül érik el. A levett darabok továbbjátszására akarat lenne - más helyszíneken -, de az új vezetőség kezében van a döntés joga, Márta István - etikai okokból - nem tett jövőbeli kötelezettségvállalásokat. A hivatalos átadás-átvétel főpolgármesteri kérésre valószínűleg február 1-jén 8 órai kezdettel történik meg. Konkrét időpont még nincs, de a még regnáló direktor reményét fejezte ki, hogy az előző esti újvidéki vendégjátékról - az Egon Szavin rendezte Erdőt láthatja a szerb közönség - időben vissza tud érni Budapestre. Bár kérte Tarlós Istvánt, hogy egy nappal később, tehát február 2-án folytassák le az eljárást, a főpolgármester ezt nem engedélyezte.
A menedzsment egyoldalúan szerződést bontott, így a műszaki igazgató, a művészeti titkár, a dramaturg, a nézőtéri felügyelő, a sajtófőnök, Szikora János művészeti vezető és Hargitai Iván rendező nem dolgozik a Dörner György igazgatta Új Színházban, későbbiekben pedig a gazdasági igazgató is távozik. A helyüket betöltő munkatársak állítólag már megvannak, de erről bővebben Márta István nem kapott tájékoztatást. Pokorny Lia és Gáspár Sándor nem folytatják az Új Színházban a munkát, a jelenlegi társulatból egy-két színészre számítanak Dörnerék. A művészek mintegy fele rendelkezik határozatlan idejű szerződéssel, a többiek szerződése az évad végéig szól. Márta István elmondta, nem várja el, hogy a társulat szolidarítást vállaljon vele, hogy évad közben felmondjanak, mert ők a legkiszolgáltatottabbak.
Az Új Színházban január 27-én muttják be A varázshegyet, a produkció ezt követően 28-án, február 4-én és 20-án látható. A premiert megelőzően két kiállítás nyílik az Új Galériában - amelynek sorsa csakúgy, mint az Új Színház stúdiójáé, azaz a KIMI-be járó növendékeké -, a Mosdótárlat - Szaniter képregény, Roskó Gábor és Papp Ervin tárlata a nézőtéri mosdókban, továbbá a 13 évad, az Új Színház előadásainak retrospektív fotókiállítása. Ezt követően január 29-én 15 órakor egy Hargitai Iván rendezte stúdiós vizsgaelőadást mutatnak be, Jokum Rohde Pinokkió hamvai című darabját, 17 órakor pedig a színház barátainak szóló búcsúbejárás kezdődik. Az 1998. január 1. és 2012. január 31. közötti időszak plakátjai, szövegkönyvei és egyéb dokumentumai az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézetbe kerülnek.