A választást azért halasztották el a képviselők, mert az ülést megelőző napon, szerdán késő este a Nemzeti Erőforrás Minisztérium kultúráért felelős államtitkársága levélben jogi észrevételekkel kereste meg az önkormányzatot. Az abban leírtak szerint az egyik pályázó nem rendelkezik az előadó-művészeti törvény által előírt szakmai gyakorlattal, ezért pályázata nem tekinthető érvényesnek. A képviselők idő hiányában nem tudták érdemben megítélni a jogi véleményt, ezért a közgyűlés egyhangú döntéssel az észrevétel alapos kivizsgálásáig elhalasztotta az új igazgató megválasztását.
A felelős döntés meghozatalához az önkormányzat köteles megvizsgálni a szaktárca jogi észrevételeit - mondta Cser-Palkovics András, a város fideszes polgármestere, aki javasolta, hogy a felvetődött kérdésekkel levélben keressék meg az illetékes államtitkárt, majd rendkívüli közgyűlésen döntsenek az új igazgató személyéről. Az önkormányzat kommunikációs központjának az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint Cser-Palkovics András úgy fogalmazott: az államtitkárság "furcsán időzített levelét tekinthetjük nyomásgyakorlásnak is, de a székesfehérvári színház vezetéséről itt helyben, Székesfehérváron születik döntés". "A legnagyobb költségvetésű városi intézményt olyan vezetőre fogjuk bízni, aki helyben elnyeri a bizalmat. A felelős városvezetés azonban azt is jelenti, hogy egy ilyen súlyú kérdésben minden jogi körülményt megvizsgálva, minden észrevételre választ adva hozunk tiszta döntést" - idézte a közlemény a városvezető álláspontját.
A színházigazgatói pályázatot azt követően írta ki az intézményt fenntartó városi önkormányzat, hogy a közgyűlés tavaly április 27-i hatállyal megszüntette a korábbi igazgató, Vasvári Csaba megbízatását. A pályázati határidőig kilencen nyújtottak be pályázatot, de időközben kiderült, hogy az aspiránsok közül ketten együtt pályáznak, így a jelöltek száma nyolcra csökkent. A jelölteket már korábban meghallgatta, és pályázatukat értékelte egy szakmai bizottság, amelytől a legtöbb - hat - igen szavazatot Pesty Nagy Kati, a második legtöbbet - öt voksot - pedig Szabó Károly, a teátrum jelenlegi operatív igazgatója kapta. A múlt heti meghallgatáson az egyik jelölt nem jelent meg. Az aspiránsok húsz-húsz percben számoltak be terveikről. A színház 119 közalkalmazottjából 41-en szavaztak, közülük huszonöten Pesty Nagy Katit tartanák a legalkalmasabbnak a színi direktori posztra, Szabó Károlyra kilencen, Kuna Károly színművészre négyen szavaztak, a többiek egy-egy szavazatot kaptak. Az új igazgató megválasztásáig Quintus Konrád igazgatóhelyettes vezeti a csaknem egymilliárd forint költségvetésből gazdálkodó színházat.