Színház

Non-stop lakásszínház a PLACCC Fesztiválon

2013.09.19. 12:41
Ajánlom
Egy holland-olasz szerelmespár hosszú távkapcsolat után Budapesten költözött össze. A két művész arra vállalkozik, hogy a számukra idegen országban és városban zajló mindennapjaikat, életük eseményeit gyúrják össze egy előadásfolyammá. A ONE IN ONE: BUDAPEST című különleges színházi produkciót szeptember 24. és 27. között az otthonukban láthatja a PLACCC Fesztivál közönsége.

A rendhagyó lakásszínházi előadásairól ismert Ördög Tamás és Kiss-Végh Emőke ötlete alapján születik meg a ONE IN ONE: BUDAPEST című produkció az őszi PLACCC Fesztiválon. A főszereplő egy valódi szerelmespár, Malu Peeters holland hang designer és David Power olasz színész. A fiatalok Budapestre költözése minden szempontból hatalmas változást hozott számukra. A semmiből kell megszervezniük új életüket, alkalmazkodniuk az új helyzetekhez, beépülni egy idegen közösségbe, munkát és barátokat találni. Malu és David ebben a speciális helyzetben a saját nemzeti identitását keresi, összehasonlítva a magyarokéval, kutatva annak sajátosságait.  Mindennapjaikat és élményeiket folyamatosan dokumentálják az interneten naprakész fotókkal, videókkal és blog bejegyzésekkel.

A művészpár a PLACCC Fesztiválon arra vállalkozik, hogy a saját életük valós élményeit egy 86 órás előadásfolyammá gyúrják össze, amit az albérletükben láthat a közönség. Malu és David szeptember 24. és 27. között megnyitja a látogatók előtt József Attila utcai otthonát. A közönség ezen a négy napon bármikor, bármennyi ideig vagy akár több alkalommal is bekapcsolódhat az előadásba, annak különböző jeleneteit láthatja. Ehhez csupán rájuk kell csörögni a belépőjegyhez kapott telefonszámon. A látogatóknak alapszintű angol nyelvtudás ajánlott, de a produkció egy része nyelvtudás nélkül is élvezhető.

A One in one:Budapest egyfelől a mai európai társadalmakat foglalkoztató kérdéseket igyekszik feltenni, másfelől arra törekszik, hogy megtalálja a problémafelvetéshez illő színházi formát. A produkció ötlete és munkamódszere fiatal magyar művésztől származik. Kiss-Végh Emőke és Ördög Tamás a Kaposvári Egyetem Művészeti Főiskolai Kar színész szakán diplomázott. Alapítói a Dollár Papa Gyermekei nevű színházi csoportnak, amellyel helyspecifikus és lakásszínházi előadásokat hoznak létre Budapesten és külföldön.

Kérdésünk:Mivel rajzolja meg városi koreográfiájának útvonalát az Asphalt Piloten alkotócsapata?
A helyesen válaszolók közül ketten partnerükkel ellátogathatnak a One in One: Budapest című produkcióra szeptember 27-én.

Programkereső

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Zenés színház

Hiánypótló szláv műveket mutat be jövő évadában a Magyar Állami Operaház

Meghirdette 2023/24-es évadát a Magyar Állami Operaház, melynek a Szláv Szezon címet adták. Színre kerül Dvořák Ruszalkája és Muszorgszkij Borisz Godunovja, valamint megismerheti a közönség Eötvös Péter első, magyar szövegre készült operáját is.
Zenés színház

Elhunyt Judith Halász Bécsben élő operaénekes

A művész tragikus hirtelenséggel hunyt el, halálhírét férje, Papocsi Róbert karmester adta hírül közösségi oldalán.
Vizuál

Ez után a magyar film után egy ideig nem lesz kedvünk „jóemberkedni”

Császi Ádám filmje egy tipikusan magyar társadalmi ügyről mesél úgy, hogy közben az egész nyugati világnak tart nem is annyira görbe tükröt.
Vizuál

„Megszerettem menet közben az életet” – Interjú Ujj Zsuzsival

„Az a vihar, ami bennem tombolt hosszú évekig, elült” – mondja Ujj Zsuzsi fotós, performer, a Csókolom zenekar énekese, dalszerzője, akivel a Fidelio új, Dalok nyomában című sorozata kapcsán ültünk le beszélgetni, kikérdezve őt a zenekar legtöbbet feldolgozott szerzeményéről, a Dunántúli slágerről.
Klasszikus

„Mindig is furcsának találtam, miért nincs magyar szín Az ember tragédiájában” – beszélgetés Gyöngyösi Leventével

Gyöngyösi Levente Tragoedia Temporis című alkotásáról beszélgettünk, mely a Müpa 2020-as Zeneműpályázatán díjat is nyert. A darab első felvonása április 12-én hallható a Müpában, a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek kereteiben.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Színház ajánló

Mucsi Zoltán Nyúl Bélaként bukik el az Átrium előadásában

A Móra Ferenc kisregényéből készült Fábri Zoltán-film színpadi adaptációjában Mucsi Zoltán játssza az ikonikussá vált történet főszereplőjét, Nyúl Bélát az Átrium színpadán. A Hannibál tanár úr már a maga idejében is erős politikai áthallással bírt.
Színház ajánló

Színházi esttel emlékeznek meg Morcsányi Gézáról a Radnótiban

Személyes vallomásokkal, legendás előadások és közös emlékek felidézésével elevenedik meg a januárban elhunyt Morcsányi Géza alakja március 26-án. Az emlékesten való részvétel díjtalan, de regisztrációköteles.
Színház hír

„Használjuk a bábszínházat arra, hogy ismét megidézzük az alkotás örömét” – Nina Malíková üzenete a Bábszínházi világnapon

2003 óta ünnepeljük a Bábszínházi világnapot a nemzetközi Bábművész Szövetség (UNIMA) kezdeményezésére március 21-én. Ennek kapcsán minden évben két színházi – egy nemzetközi és egy magyar – alkotó osztja meg gondolatait.
Színház hír

Franciaország egyik legfontosabb állami kitüntetését veheti át Tompa Gábor

A Kolozsvári Állami Magyar Színház igazgatóját a Francia Művészeti és Irodalmi Érdemrend lovagi fokozatával tüntetik.
Színház ajánló

Egri Márta és Péter Kata szerepelnek a Gólem Színház új bemutatójában

Borgula András Szorítsd meg a kezem címmel Marianna D. Birnbaum önéletrajzi írásaiból rendez színdarabot: egy nő találkozik a kómában fekvő anyjával. De vajon tényleg találkoznak?