Két budapesti ősbemutatóval és nemzeti rockoperával indul az évad a Budapesti Operettszínházban. Szeptember 8-án látható először a nagyszínpadon a Szegedi Szabadtéri Játékokon debütált musical, az Apáca Show, Bajáról érkezik az István, a király rockopera, amely szeptember 20-án mutatkozik be először a Nagymező utcában, majd a hónap végén, szeptember 28-án tartják a premierét a Miskolci Bartók+ Operafesztiválról érkező Semmelweis című kortárs operának.
Szegeden, a Dóm téren tartották hazai ősbemutatóját Bill Steinkeller, Cheri Steinkeller, Glenn Slater és Alan Menken musicaljének, az Apáca Show-nak, amelyet szeptember 8-tól az Operettszínház tűz műsorára kettős szereposztásban.
A 90-es évek ikonikus filmvígjátékából készült musicalsiker az elmúlt 10 évben nézők millióit csábította el, sikere a Broadway-ról indult, ahol először a film főszereplője Whoopi Goldberg főszereplésével mutatták be, majd folytatódott a Westenden, azóta 18 országban mutatták be. Zenéjét a nyolcszoros Oscar-díjas zeneszerző, Alan Menken jegyzi, aki többek között A Szépség és a Szörnyeteg , az Aladdin , A kis hableány és A Notre Dame-i toronyőr alkotója.A diszkó és soul dallamokkal fűszerezett musicalsikert a magyar változatban is parádés szereposztással és különleges díszletekkel láthatjuk, a főbb szerepeket Peller Anna, Sári Évi, Molnár Piroska, Janza Kata, Feke Pál, Peller Károly, Alföldi Róbert, Szabó P. Szilveszter és Csonka András alakítják. A rendező Szente Vajk, a fiatal magyar színházi generáció egyik legsokoldalúbb tagja.
Szeptember 20-án kerül sor az Operettszínház új évadának második premierjére, Szörényi Levente és Bródy János rockoperájának, az István, a királynak a bemutatójára. Sok év után, először látható budapesti kőszínházban az idén 35 éves zenés mű, a magyar zenés színház egyik legendás alkotása, méghozzá egy fiatal rendező, Székely Kriszta modern koncepciója alapján.
Az államalapítás ezeréves történetét feldolgozó darab egy családi viszály történetéből indul ki, a hagyomány, a hatalom és a hit kérdéseit boncolgatja. Az Operettszínház új előadása a jól ismert történet új értelmezését keresi, Székely Kriszta rendező a történelmi háttér helyett a mindenkori emberi tényezőkre helyezi a hangsúlyt.
A kettős szereposztásban készülő produkció főbb szerepeiben Kocsis Dénes, Veréb Tamás, Dolhai Attila, Feke Pál, Polyák Lilla, Siménfalvy Ágota, Gubik Petra, Kerényi Miklós Máté, Maros Bernadett és Homonnay Zsolt látható, a koreográfus Bodor Johanna és Lénárt Gábor, a díszlettervező Cseh Renátó, a jelmeztervező Pattantyus Dóra, zenei vezető Makláry László, karmester Szabó Mónika.

Gubik Petra és Kocsis Dénes az István, a király című előadásban (Fotó/Forrás: Gordon Eszter / Operettszínház)
Boross Martin rendezésében, Dinyés Dániel zenei vezetésével szeptember 28-án debütál az Operettszínház Raktárszínházában a Semmelweis című oratorikus kórkép. A Bartók Plusz Operafesztivál és a Budapesti Operettszínház közös produkciójában a címszerepben Szabó P. Szilvesztert láthatjuk az asszonyokat Frankó Tünde, Nádasi Veronika és Lévai Enikő alakítják, de a különleges látványvilágú előadásban kiemelt szerepet kap a női kar, azaz a Bartók Béla Kamarakórus is.
A doktor Semmelweis Ignác tragikus életét feldolgozó kortárs opera Raymond J. Lustig zeneszerző és Matthew Doherty librettista műve, zenei nyelve a musical és az opera közötti vonalat képviseli, a dallamos, olykor misztikus hangulatú énekkari tételeket a szokatlan hangszereket is megszólaltató kamarazenekar kíséri.A fordítást és a magyar szövegeket Szabó T. Anna és Mátrai Diána Eszter dramaturg jegyzik. Az előadás az önmagával és a világgal viaskodó Semmelweis pszichéjében, valóság és képzelet mezsgyéjén kalauzolja végig a közönséget, vizuális világát a Horváth Jenny által tervezett különleges jelmezeken és maszkokon kívül egy többszintes ledfalrendszer határozza meg, a videókoncepció és tervezés Juhász András, a kivitelezés videokivitelezés Maruscsák Dávid munkája. A produkció koreográfusa és egyben egyik táncosa Biczók Anna, a Semmelweist kísértő nők szellemeit rajta kívül Hadi Júlia, Julia Jakubowska és Raubinek Lili keltik életre.