Dočekal kimerevítve az időt egy-egy pillanatban mutatja be a szereplők egymáshoz és a múlthoz fűződő viszonyát, a társadalomban elfoglalt pozíciójukat, politikai harcokat, miközben egyre többet tudunk meg a kőről is, amit egykor bedobtak a ház ablakán.
Heidrun 1993-as hazatérése a drezdai szülőházába előhozza a keserű emlékeket, vele együtt pedig visszarepít 1935-be, ’45-be, ’53-ba és ’78-ba, amikor is először tér vissza oda, ahonnan másfél évtizeddel korábban elmenekült. Visszatérésének oka pedig nem más, mint hogy magával vigyen valami fontosat, amit annak idején hátrahagyott.
„Sok közép- és kelet-európai nemzet szenvedett totalitárius diktatúra alatt, miközben sokan e nemzetek tagjai közül szolgálták, sőt támogatták ezeket a rezsimeket. A családok, a történetek és a nemzeti történelem hamis újraírására, kozmetikázására, „igazságosabb” újraértelmezésére tett próbálkozásokat jól ismerjük.
Azért fontos ez a mű, mert a múlt igazságának feltárásával közelebb kerülhetünk a jelen igazságának felismeréséhez
– mondta a darab kapcsán rendező.
A produkcióban színpadra lép Nagy-Kálózy Eszter, Szilágyi Csenge, Hegyi Barbara, Telekes Péter, Antóci Dorottya és Majsai-Nyilas Tünde.
A kő december 5-én látható Vígstreamház élő stream premierjeként az e-Színház oldalán.
Fejléckép: jelenet az előadásból (fotó: Dömölky Dániel / Vígszínház)