Színház

Operett Tudor prózai szerepben – interjú Peller Károllyal

Peller Károly nevét az operettek rajongói már jól ismerik, azonban a József Attila Színház közönsége egy egészen új oldaláról is láthatja: ritka alkalmak egyike, hogy prózai szerepben tündököl. (x)

Emlékszel még az első operettre, amit hallottál?

Talán a Csárdáskirálynő volt az. Viszont az első kettő, amit láttam, meghatározóbb emlék, és pár nap különbséggel volt az Operettszínházban: A Cirkuszhercegnő és A mosoly országa.

Innen a szerelem?

Talán. De inkább arra emlékszem, hogy a Musical Stúdióba, ahová jártam tizenévesen, jött egy új énektanár, aki elkezdett operett dalokat tanítani. Ekkor vettem észre, hogy otthon rengeteg operett lemez van. Meghallgattam őket és innen jött a szerelem.

Az operett és musical, habár két közeli műfaj, mégis tűz és víz. Az élet hozta, hogy az utóbbiba is belekóstoltál, vagy vágytál az ilyen kihívásokra?

Musical rajongóként kezdtem a színházi pályafutásom, a Rockszínház és a Madách Színház összes musical előadásán ott voltam.

Volt olyan, hogy egy héten nyolc-tízszer voltam színházban, sőt nem egyszer a próbákra is belógtunk. Aztán jött a Musical Stúdió. Egyértelmű volt számomra, hogy musical-színész, egész pontosan musical sztár leszek. (nevet) Aztán, ahogy az lenni szokott, az élet máshogy alakult. A musicalrajongásom megmaradt, sőt számos musicalben játszottam, illetve játszom most is.

Tanítasz is fiatal zenés színházi palántákat. A mostani tízen-, huszonéves generáció mivel csábítható színházba?

Nézőként a fiataloknak az a rétege csábítható színházba, aki a közvetlenebb, testközelibb katarzisra nyitottabb. A mozi is jó, de a színházban ott és akkor történik minden, és ennek van egy különleges varázsa.

A pandémia alatt indítottad az Operett Tudort. Honnan jött az ötlet?

Nem szeretek unatkozni. Volt időm, és úgy gondoltam, hogy kéne valami hasznosat csinálni. Előszor könyvíráson gondolkodtam, aztán egyszer kipattant a fejemből, hogy indítanék egy sorozatot az operett műfajáról, nem unalmas, száraz tananyagot, hanem valami szórakoztató, figyelemfelkeltőt. Így született meg az Operett Tudor.

JonasANdrea_PEllerK-105123.jpg

Jónás Andrea és Peller Károly a Macskafogóban (Fotó/Forrás: Kállai-Tóth Anett / József Attila Színház)

A József Attila Színház közönsége már ismerhet a Macskafogóból, és ha a pandémia közbe nem szól, a Furcsa pár női változatának egyik mexikói amorózójaként is bemutatkozol. Ezek szerint lehet, hogy lesz musical és prózai színház „Tudor” is?

Azt nem hiszem. A prózai színházhoz nagyon sokan értenek. Tulajdonképpen én is, hiszen van színháztudományi bölcsész mesterdiplomám. A musical tudor pedig Szente Vajk és Galambos Attila, ők mindent tudnak a műfajról. Én maradok az Operett Tudornál.

Fejléckép forrása: Kállai-Tóth Anett / József Attila Színház

Támogatott tartalom.

József Attila Színház

A József Attila Színház 1956 szeptemberében nyílt meg a Váci úton. Az azóta eltelt hatvan évben komoly változásokon ment át mind az épület-, mind a színház társulata, repertoárja. Évadaink összeállításakor arra törekszünk, hogy értékteremtő előadásaink egyszerre szórakoztassanak és elgondolkodtassanak.  Kínálatunkban elsősorban emberi-polgári értékeket felmutató színművek, vígjátékok és zenés darabok szerepelnek. E sokszínűség mellett mindig kiemelt fontossággal bírt beavató színházi programunk, ami a tizenéveseket szólítja meg. A Gaál Erzsébet Stúdióban egy alternatív színházi gondolatot, underground szellemiséget igyekszünk meghonosítani.

Legolvasottabb

Klasszikus

Koreai tenor nyerte a 6. Nemzetközi Marton Éva Énekversenyt

A szeptember 7-én a Zeneakadémia Nagytermében tartott döntőn tizenkét énekes mutathatta meg tehetségét, amely után a zsűri a koreai Jihoon Parkot találta a legjobbnak.
Vizuál

A fotózás Oscarjára esélyes a Fidelio állandó vendégszerzője

Hegedűs Ákos / morpho, a Fidelio állandó vendégszerzője screenagerektől szóló sorozatával bekerült a rangos International Photography Awards utolsó fordulójába.
Klasszikus

Három felnőtteknek szóló és két ifjúsági bérletsorozattal várja a közönséget a Szegedi Szimfonikus Zenekar

Kiváló szólistákkal, öt bérleti sorozattal, különleges koncertprogramokkal várja a közönséget az ország egyik legnagyobb szimfonikus együttese, akik évente több mint harminc iskolába viszik el a zene szeretetét.
Klasszikus

Csabai Máté: „Túl kicsi ez az ország, hogy elviseljük egymástól a kritikát”

Gyávák-e a kritikusok? Mikor változott meg a zenetörténet? Mi a nagy siker és a nagy bukás Magyarországon? Ezekről a kérdésekről beszélgetett Csabai Máté kulturális újságíróval, a Fidelio korábbi rovatvezetőjével Szatmári Róbert a radiocafé Enyhe katarzis című műsorában.
Vizuál

KÉP-regény: Van az a pénz

A Fidelio sorozatában hétről-hétre új fotóját – és annak történetét – osztja meg velünk a Morphoblog szerzője, morpho, azaz Hegedűs Ákos. Ezúttal arról elmélkedik, vajon mi lehet a valódi ok amögött, hogy az Oasis ismét összeáll egy turné erejéig. 

Programkereső

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Ezt olvasta már?

Színház ajánló

Kortárs és klasszikus darabokkal vág neki az új évadnak a Budaörsi Latinovits Színház

Alföldi Róbert újra Székely Csaba-darabot visz színre, Hegymegi Máté először rendez – évadot nyitott a Budaörsi Latinovits Színház. A társulat három új taggal vág neki a 2024/25-ös szezonnak.
Színház magazin

Csákányi Eszter Kulka Jánosról: „Negyvenéves barátság a miénk”

Zenés premiert tart Csákányi Eszter és Kulka János a Pozsonyi Pikniken, az újlipótvárosi „falunapon”. Szeptember 7-én, szombaton újra együtt énekelnek a színpadon. Csákányi Eszter a szeptember 5-én megjelent XIII. kerületi lapnak, a Hírnöknek mesélt arról, mennyire boldog, hogy manapság csomó jó dolog történik barátjával, Kulka Jánossal.
Színház ajánló

Hagyományos szabadtéri fesztiváljával indítja évadát az Örkény Színház

A teátrum a 2024/2025-ös évadban ünnepli fennállásának huszadik évfordulóját, az ünnepi programsorozat első állomása az ÖrkényKert lesz, amelyen a színház művészei is várják a közönséget a Madách téren, a színház nagyszínpadán és a stúdióban.
Színház ajánló

A járványról szóló előadást mutat be Debrecenben Tim Robbins és társulata

Oscar- és Golden Globe-díjas színész látogat társulatával a Csokonai Nemzeti Színházba szeptemberben. Tim Robbins és a The Actors’ Gang két estén át vendégszerepel a Topsy Turvy (Ramazuri) című előadásukkal a Csokonai Teátrumban.
Színház ajánló

A következő évadban is folytatja színházi küldetését a 6SZÍN

Megtartotta évadnyitó ülését a 6SZÍN: a terézvárosi teátrum bemutatói között egyebek közt Marlon Brandó életéről szóló előadás, musical és novellaszínházi produkció is szerepel. Az eseményen a közönségdíjakat is átadták.