Egyet, a Mi volnék nélküled? – Jászai Maritól napjainkig címűt teljes mértékig saját fejlesztésben valósítanak meg. Az erdélyi származású Szilágyi Enikő Románia és Magyarország színházai után játékával és énekével a legrangosabb nyugat-európai színpadokat is meghódította. 2017-ben a Francia Köztársaság Kulturális Minisztériuma „Művészet és Irodalom Lovagrend” kitüntetésben részesítette.
Tavaly a Gyulai Várszínházban mutatta be nagy sikerrel az Ez már feltámadás – Trianon 100 című előadói estjét, amit ősztől a Nemzeti Színházban is többször előad majd, de láthatták a nézők a marosvásárhelyi Yorick Stúdió Eltűntek című darabjának főszereplőjeként is Gyulán.
Új monodrámaszerű előadása nemcsak Jászai Mari naplóiból, vallomásaiból, de a színésznő mai reflexióiból, gondolataiból, klasszikus és kortárs versekből, szövegből is építkezik.
A színház igazgatója, Elek Tibor több éve készül a gyulai várszínpadra állítani Győrei Zsolt és Schlachtovszky Csaba: Hamlear, a dán királyfiból lett brit király című elképesztően érdekes és szórakoztató darabját, amely nemcsak a Hamlet és a Lear király szereplőit és motívumait hozza játékba, de még a Bánk bánét is. Idén a Shakespeare Fesztivál zárásaként valósul meg az előadás a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínházzal koprodukcióban, Őze Áron rendezésében, Nagy Ervinnel, Koltai Róberttel, Sipos Imrével, Kovács Vandával a főbb szerepekben.
A Szabó Magda Napokon Az ajtó című regény színpadi adaptációját láthatják majd az érdeklődők, a Gyulai Várszínház és a Nemzeti Színház közös produkciójában, Udvaros Dorottyával, Söptei Andreával a főszerepben, Szabó K. István rendezésében.
Az Erdélyi Hét végére is kerül egy bemutató, amit a kézdivásárhelyi Udvartér Teátrummal közösen hoznak létre Goldoni: Két úr szolgája című művéből a Tószínpadon, klasszikus commedia del’arte eszközökkel, Barabás Árpád rendezésében.
És lesz még egy Két Hold világa című bemutatója is a Gyulai Várszínháznak a Transzformáció Alapítvánnyal és a marosvásárhelyi Spektrum Színházzal közösen két múlt századi kiváló irodalmár, a költő Nemes Nagy Ágnes és a kritikus Lengyel Balázs kapcsolatáról, Árkosi Árpád rendezésében, Bogdán Zsolt és Szorcsik Kriszta szereplésével.
Fejléckép forrása: Ónodi Zoltán / Bartók Kamaraszínház
Támogatott tartalom.