A társulat az előadások mellett számos drámaprojektet és drámafoglalkozást vitt budapesti és vidéki iskolákba, illetve csatlakozott nagyszabású hazai és nemzetközi projektekhez.
A Káva alkotóinak célja, hogy elmossák a határt színészt és néző között, valamint hogy középpontba helyezzék a részvételiséget, olyan problémákat tárgyalva, melyek a mindennapi életünkben jelen vannak.
A műhely különböző drámapedagógiai módszerek mentén dolgozik, miközben erősen kapcsolódik a színházi hagyományokhoz is. A résztvevők így jobban megismerhetik önmagukat és környezetüket.
Az idei évadban több bemutatóval is készül a társulat: Tükörben című táncszínházi nevelési előadásuk kifejezetten középiskolásoknak szól, míg a pénzhez való viszonyról szóló Sorsjegy új változatban kerül a nézők elé.
Szintén a középiskolásoknak szól a a WWF Hungaryval és a celldömölki Soltis Lajos Színházzal közös Röppálya.
A felnőtteknek is készül előadás, Sigríður Hagalín Björnsdóttir izlandi szerző Sziget című disztópikus regényéből novemberben mutatnak be részvételi színházi előadást.
Ugyanebből az anyagból Jégföld címmel is készül egy produkció a fiatalabbaknak is.
A Káva történetében először a társulat csecsemőszínházi előadással is kedveskedik a nézőknek, a Borkával,
illetve pedagógusokkal közreműködve közösségi színházi előadás is születik, A mi iskolánk.
A színházi előadásokon kívül videóinterjúk, nyílt programok, interjúkötet és tematikus podcast-adások is várják az érdeklődőket, ezen felül a műhely plakátkiállítással is megemlékezik az elmúlt 25 évről.
A jubileumi évad különlegessége, hogy a Káva – civil szervezetként és színházként egyedüliként – plakátjával bekerült a 21. ARC közérzeti kiállításra. A plakátot több mint 1000 mű közül választották a 81 kiállított alkotás közé.
Fejléckép forrása: Csoszó Gabriella / Káva Kulturális Műhely