A darab szerzőjének virtuozitása és a kortárs magyar irodalomban betöltött szerepe vitathatatlan. Írói szempontból a jelenetek egymástól teljesen különböző, egyedi stílusának létrehozása, azokat egyszerre nézve viszont koherenciát feltételező, egységében is újat jelentő esszenciájának megteremtése a kihívás - e feladatra Parti Nagy a lehető legtökéletesebb.
Az öt etűdből álló darab színészközpontú, kifejezetten a két főszereplőre íródik. A jelenetek bár külön egységek, mégis párbeszédben állnak egymással. Fiatal és naiv szerelmesek, negyvenes szeretők, fásult és feszült házasok, a világ elől bezárkózó testvérpár és középkorú, megveszekedett álmodozók. Mind külön életkor, élethelyzet, problémakör és társadalmi státusz megtestesítői - öt különböző helyszínen.
Az előadást rendező Néder Panni elmondta: "a nézőket úgy szeretném elengedni a színházból, hogy kapnak valami univerzálisat, ami nemcsak a férfi-női viszonyrendszerre korlátozódik, hanem átfogóan az emberi kapcsolatokra vonatkozik. Lássuk be, hogy a jelenetekben van egy jó nagy adag melankólia, amit mi igyekszünk humorral ellenpontozni, de ha igazán rávilágítunk ezekre a kapcsolatokra, akkor tele vannak szomorúsággal." (A teljes interjú ide kattintva olvasható.)
A Budapesti Tavaszi Fesztivál és az Átrium Film-Színház közös bemutatójában Bíró Kriszta és Hevér Gábor látható.