A Shakespeare halálának 400. évfordulójáról megemlékező jubileumi évben újra nemzetközi turnéra indult a Shakespeare's Globe. A két veronai nemes című korai Shakespeare-vígjátékot 2016. május 26-án mutatták be Brightonban a Liverpool Everyman & Playhouse társulatával közös előadásként, amelynek igazgatója, Nic Bagnall jegyzi a produkciót rendezőként. A magyar színpadokon ritkán játszott, kevésbé ismert művet, 21. századi módon eleveníti meg a társulat: kevés díszlettel, sok zenével és humorral.
A zene központi szerepet kap az előadásban. Aki ismeri a hatvanas évek legnagyobb blues-, soul- és R'n'B énekesnőinek, Etta Jamesnek, Irma Thomasnak, Laura Lee-nek vagy Mitty Collier-nak a munkásságát, tudja, mire számíthat. Aki nem, annak annyit mondhatunk: igazi hippi slágerfesztiválos hangulat várja a szigeti fák alatt, ahol a fellépők nem csupán színészi és zenei feladataikat váltogatják pazarul, hanem komoly atlétikai-akrobatikus képességeikre is szükség lesz. Az előadás a Fidelio Színházi Est sorozat részeként látható.
Károly herceg Hamlet bőrébe bújt
A brit trónörökös a Shakespeare halálának 400. évfordulója alkalmából rendezett eseményen lépett színpadra olyan nagyságok mellett, mint Judi Dench, Benedict Cumberbatch és Ian McKellen.
Nézze meg a videót!
A Shakespeare-év jegyében július 29-én és 31-én mutatják be Verdi Otello című operáját Rost Andrea, Marc Heller és Kálmándy Mihály operacsillagok főszereplésével a Margitszigeten, augusztus 5-én pedig a Monte-Carlo Balett érkezik a két veronai szerelmes, Rómeó és Júlia történetének klasszikusbalett-előadásával. A Városmajorban Bereményi Géza színműve, az Udvaros Dorottya főszereplésével bemutatott Shakespeare királynője című történelmi játék augusztus 27-án és 28-án lesz még megtekinthető.
Bereményi Géza: „Az élő szerző kellemetlen"
A Városmajori Szabadtéri Színpadon bemutatott előadással az idén 70 éves szerzőt, Bereményi Gézát köszöntik. Interjúnkban arról is beszélt, hogyan sikerült hús-vér Shakespeare-figurát gyúrnia a darab számára.
Olvasson tovább!