Színház

Sikerek újratöltve – körkép az Átriumból

2025.02.27. 13:45
Ajánlom
2024 szeptemberétől új kollaboráció költözött az Átriumba, amely a Pintér Béla és Társulata, a Dumaszínház, a Delta Produkció, a Füge Produkció és az Orlai Produkciós Iroda partneri együttműködésére épül. Az elmúlt hat hónapban a társulatok megtöltötték a Margit körúti teátrumot előadásokkal és nézőkkel, de az évad második felére is tartogatnak újdonságokat.

Az alábbi cikk szponzorált tartalom, nem a Fidelio szerkesztőségének tagjai írták.

A Pintér Béla és Társulata szinte teljes repertoárja az Átriumba költözött és itt tartották új bemutatójukat is októberben: Idegen Test című előadásuk azóta is töretlen sikernek örvend, folyamatosan műsoron van, ahogy korábbi előadásaik is, többek között a már-már ikonikusnak számító munkáik, mint a Titkaink, a Parasztopera, a Kaisers TV, Ungarn, A 42. hét vagy a Gyévuska, de az elmúlt évek bemutatói, például a Réka és az Oltatlanok és Az Imádkozó is mind beköltöztek a Margit körútra. 

Az Orlai Produkciós Iroda és a Füge Produkció szeptemberi közös bemutatója, a Halál Velencében Kulka János megjelenítésében december óta a Jurányi Ház mellett az Átriumban is nagy sikerrel fut havonta több alkalommal. 

A Dumaszínház legnépszerűbb fellépői havi két vasárnap délután és este láthatóak az Átriumban, a következő hónapokban Musimbe Dávid Dennis, Ráskó Eszter, Mogács Dániel, Kovács András Péter, Hadházi László és Kiss Ádám lépnek színpadra.

Idegen_Test-131525.jpg

Adorjáni Bálint és Szabó Kimmel Tamás az Idegen Test című előadásban (Fotó/Forrás: Mészáros Csaba)

A Delta Produkció januárban indította el az Operabeavató Különkiadást az Átriumban, ahol a zenés színház különböző műfajait bemutató részekkel várja közönségét Dinyés Dániel zeneszerző-karmester és Göttinger Pál rendező összeszokott párosa. A programról mi is írtunk.

Áprilisban érkezik az Átrium csapatainak első közös produkciója: a Delta Produkció és a Dumaszínház Ónodi Eszter szereplésével,

Kiss-Végh Emőke rendezésében mutatja be Litkai Gergely Burn Out Baby – A hatékony vezetés hat szabálya című monodrámáját április 14-én, amely nem más, mint „a többszörösen elismert, valamint az év női menedzserének is megválasztott felsővezető, Dr. Benczés Ágnes Judit, phD, MBA, coach motivációs előadása és tréningje a hatékony vezetésről.”

Az Egy Életem Produkció is szeptember óta állandó 'lakója' az Átriumnak. A sorozatban híres művészek állnak színpadra, hogy egy-egy színházi este keretein belül meséljék el az életüket. Eddig az Átriumban Grecsó Krisztián életét ismerhették meg a nézők, de mától, azaz február 27-től bővül az Egy Életem és az Átrium repertoárja Szabó Kimmel Tamás estjével, aki Pintér Béla-előadásokban is gyakran látható.

A Barátomhoz című koncertszínházi előadás már több alkalommal szerepelt az Átriumban, legközelebb március 15-én lesz látható. Arany János és Petőfi Sándor levelezését Ferenczi György és az 1-ső Pesti Rackák, a Tükrös Zenekar és két ifjú színész, Krasznai Vilmos és Liber Ágoston elevenítik meg, az előadás rendezője Hégli Dusan, dramaturgja a Pintér Béla és Társulata oszlopos tagja, Enyedi Éva.

Baratomhoz-131118.jpg

A Barátomhoz című koncertszínházi előadás az Átriumban (Fotó/Forrás: Átrium)

Visszatérő vendég az Átriumban a Connect Conflict Night is - ezeken az estéken tipikus, mindennapos vállalati szituációkat, feszültségeket és konfliktusokat magukban hordozó helyzeteket állítanak színpadra improvizációs színészek segítségével. Legközelebb, március 31-én a szereplésstratégiák témáját járják körbe.

Április 30-án pedig az Improvizuál Produkció is az Átriumban tart bemutatót: Kortársas című előadásuk az improvizációs színészi játékot és a mediációs szakmaiságot felhasználva emeli fel a legjellemzőbb ellentéteket szülő helyzeteket megmutató görbe tükröt Parti Nóra, Ötvös András, Staub Viktória, Kovács Olivér színészek, valamint Gönczi Dorka mediátor és Varga Zsolt kommunikációs szakember közreműködésével. 

Az Átrium teljes márciusi és áprilisi műsora már elérhető.

Támogatott tartalom.

Fejléckép: Az Átrium épülete a Margit-körúton (fotó: Mészáros Dezső)

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Klasszikus

Schiff András nem lép fel többé az Egyesült Államokban

A világhírű zongoraművész, aki korábban már Magyarországgal és Oroszországgal kapcsolatban is hasonló döntést hozott, a New York Timesnak adott interjúban fejtette ki, milyen politikai tényezők vezettek az elhatározásához.
Vizuál

„Attilának isteni tehetsége volt” – Henrik Irén a Csongor és Tündéről

Április 17-én mutatják be a Csongor és Tünde egész estés rajzfilmverzióját: Vörösmarty Mihály klasszikusából Dargay Attila eredeti figuratervei alapján készült feldolgozás. A magyar animáció legendás alakjának özvegyével, Henrik Irénnel beszélgettünk.
Vizuál

Mindenki bűnhődik, de nem a saját bűnei miatt

Sós Bálint Dániel első nagyjátékfilmje megdöbbentően érett rendezői debütálás, amely bonyolult morális kérdéseket vet fel, célja mégsem az, hogy moralizáljon. A rendkívül feszült és jól megírt történetet a bravúros technikai megoldások teszik igazán teljessé.
Könyv

Vámos Miklós: Kegyetlen állat az ember

Vámos Miklós állandó rovatában hónapról hónapra megmondja, mit érdemes elolvasni. Ezúttal az osztrák Christoph Ransmayr Egy félénk férfi atlasza című könyvét ajánlja. Gondolataira a Kalligram gondozásában megjelent kötet fordítója, Adamik Lajos reagál.
Klasszikus

Mendelssohn-variációk – először hallható zongoraest az Óbudai Zsinagógában

Villányi Dániel zongoraművész koncertjének műsora a romantika-késő romantika világát olyan zeneszerzők remekművein keresztül járja be, akiket Felix Mendelssohn szelleme mélyen érintett – személyesen vagy művészetén át.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Színház hír

Az emberség kellékei – jótékonysági árverést hirdet a Radnóti Színház

Ikonikus színházi kellékek kerülnek kalapács alá Az emberség kellékei című jótékonysági online aukciót során. A szervező Radnóti Színház sikeres előadásaihoz köthető kellékeit árverezi el. Az aukció március 24–31. között zajlik.
Színház hír

Március 24-én búcsúztatják Csombor Terézt

Februárban elhunyt színművészétől, Csombor Teréztől búcsúzik a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház. Március 24-én, hétfőn a nagyszínház előcsarnokában tartják a megemlékezést, az esemény nyilvános a sajtó és a nagyközönség előtt is.
Színház ajánló

Meghirdette teljes évadát a Pintér Béla és Társulata

A társulat a 2024/2025-ös évadot június 27-én zárja, de addig még számos előadás várja a nézőket, mind az Átriumban, mind pedig a Szkéné Színházban.
Színház interjú

Kazári András: „Még nem találtunk föl a színháznál jobbat”

Kazári András már kamaszként közel került a színházhoz, rajong a szakmájáért a mai napig. Az Újszínház művészét legfrissebb bemutatójuk, A hóhér kötele kapcsán a szerep kihívásairól, egy mesekastélyszerű színházépületről és a TikTok-generációról kérdeztük.
Színház ajánló

Egy korszak lezárul – búcsúzik a Kultúrbrigád

160 hónap, 2700 előadás, 800 ezer néző – a Kultúrbrigád elmúlt 13 éve alatt számtalan emlékezetes pillanatnak lehetett tanúja a közönség, , most egy meghatóan gazdag, 2012 óta tartó korszak zárul le.