A szerdán megkezdődött és április 7-ig tartó fesztiválon tizenkilenc előadás látható - Magyarországgal együtt - tizenhárom országból. Többek között szentpétervári, moszkvai, bagdadi, újvidéki, kisinyovi, vilniusi, szófiai, bukaresti, ankarai és oslói társulatok lépnek fel Budapesten. A fesztivál meghívására Magyarországra látogató vendégek között van Anatolij Vasziljev, Viktor Rizsakov és Valerij Fokin orosz, Rimas Tuminas litván, Claude Régy francia rendező és Jon Fosse norvég drámaíró.
A színházban két - az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet közreműködésével megrendezett - kiállítás látható, az egyik a találkozó névadója, Madách Imre életét, a másik pedig az orosz-magyar színházi kapcsolatok elmúlt száz évét mutatja be.
Minden délelőtt az előző nap látott előadások közönségtalálkozójára várják az érdeklődőket. Csütörtök délután Emlékezet és felejtés - A színház hivatása a kortárs kultúrában címmel, pénteken és szombaton délután Identitás - szakralitás - teatralitás címmel rendeznek szakmai beszélgetést neves hazai és külföldi alkotók részvételével.
Április 1-jén, kedden délután Claude Régy francia rendező és Jon Fosse norvég drámaíró beszélgetésére várják az érdeklődőket, a beszélgetés moderátora Jean-Pierre Thibaudat. Április 2-án A tegnap és a ma Piccolo Teatrója címmel olasz dokumentumfilmet vetítenek a színházat alapító Giorgio Strehlerről és Luca Ronconi rendezőről, 3-án A román színjátszás a világszínházban címmel tartanak beszélgetést Matei Visniec drámaíró, Helmut Stürmer látványtervező, Alexandru Dabija rendező és Bocsárdi László, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház igazgatója részvételével.
Április 4-én rendezik meg a Mesterek és tanítványok napját. Délelőtt Igor Jacko, az Anatolij Vasziljev által alapított Drámaművészeti Iskola Színház vezető színésze, rendezője műhelybemutatójára várják az érdeklődőket. Délután Anatolij Vasziljev, az orosz színház iskolateremtő személyisége a vendég, levetítik a rendező egyik előadását és portréfilmet is láthat róla a közönség. Törőcsik Mari Moszkvában címmel látható lesz Maár Gyula filmje, A színész mint közvetítő - újítás és hagyomány a színészképzésben címmel pedig kerekasztal-beszélgetést tartanak Anatolij Vasziljev, Igor Jacko, Andrej Mogucsij rendező és Király Nina, a teátrum nemzetközi kapcsolatokért felelős kurátora részvételével.
A fesztivál ideje alatt, március 31-től április 7-ig mesterkurzust tartanak színészeknek a MASZK Országos Színészegyesület és a Nemzeti Színház szervezésében. A Színpadi cselekvés - a mozgás három típusa címmel Igor Jacko tart tréninget.