A színésznőt különleges kapcsolat fűzte Hollósihoz – „Nekem örökre tanítóm, iránytűm, a Papám marad” –, éppen ezért megtiszteltetésnek érzi, hogy elindíthatja azt az adománygyűjtő akciót, melynek keretében a Gólem Színház új játszóhelyén közösségi finanszírozásból névtáblát helyeznének el az egyik széken.
A cél eléréséhez 300 ezer forintra van szükség, melynek előteremtéséhez bárki hozzájárulhat egy tetszőleges összeggel a Jóügyekért oldalán.
A támogatások már most meghaladták a kitűzött összeget, így a szervezők egy második székre gyűjtenek, melyhez október 2-ig várják a felajánlásokat.
Hollósi Frigyes 2021. április 21-én lett volna 80 éves. A színészlegenda soha nem készült színészi pályára, csak akkor kezdte el foglalkoztatni a szereplés gondolata, amikor Ascher Oszkár azt mondta neki, hogy szépen szaval.
Az érettségi után már tudatosan ilyen irányba tanult tovább, a Színház- és Filmművészeti Főiskolára azonnal felvették. Az egyenesnek látszó út azonban megszakadni látszott, ugyanis három hónappal később, az első vizsgája után kirúgták azzal az indokkal, hogy nem fejleszthető. Ezt soha nem tudta kiheverni, pedig nem sokkal később már Szolnokra hívták kóristának. Hónapokig csak kisebb megszólalásai voltak, az első jelentős alakítását a Tartuffe-ben nyújtotta.
Tizennyolcadik évadát töltötte a Szigligeti Színházban, amikor 1980-ban Székely Gábor a Nemzeti Színházhoz hívta.
A fővárosban aztán több színházban is megfordult, a Katona József Színház mellett játszott többek között a Művész Színházban is. 2002-ben visszatért a Nemzetibe, ahová társulati tagként szerződött.
A legtöbbet foglalkoztatott magyar színészek egyikeként számos kiemelkedő szerepben láthatta a közönség. Alkatából adódóan a humoros karakterekben tudott igazán kiteljesedni, de filmes alakításait is számos díjjal ismerték el.
2012. december 5-én, hetvenegy éves korában érte a halál.
Fejléckép: Hollósi Frigyes (fotó: Perjéssy Gábor / port.hu)