Az Országos Rendőr-főkapitányság a Narancs kérdésére úgy válaszolt: a közbiztonság és közrend helyreállítását nem követelte meg a rendőröktől az egyetem elfoglalása, ezért nem is léptek fel a diákokkal szemben. A Rendőrségi törvény 13. paragrafusát említették, amely szerint a rendőrnek kötelessége fellépni, ha olyan cselekedetről tudnak, amely veszélyezteti a közbiztonságot. Szerintük ez most nem áll fenn.
Törvénybe nem ütközne, ha a rendőrség behatolna az SZFE épületeibe, erre joguk van. A Narancs kérdésére az ORFK közölte: A rendőrségi törvény nem nevesít külön intézkedést sem „tanítást megbénító” személyekkel, sem az intézmény elfoglalását jelentő cselekménnyel kapcsolatban.
Kedden közben újabb terembe nem tudtak bejutni a diákok. Egy filmes osztálynak kancellári utasításra nem adták oda a teremhez tartozó kulcsokat. Közben a diákok a korábbi ígéretüknek megfelelően elindították a birtokvédelmet, így a Szarka Gábor által szabályellenesen elrendelt az őszi szünet az eredeti időpontra került vissza.
Dupla támogatás a kormánytól a kormány által kinevezett kuratóriumnak
A kormány megadta a Vidnyánszky-féle vezetésnek az ígért hárommilliárd forintot, az erről szóló határozat tegnap jelent meg a Magyar Közlönyben. Azt írják, a pénzt „a színház- és filmművészeti képzés 21. századi követelményeknek való megfeleléshez szükséges fejlesztésekre” szánják.
Ez pont a duplája a korábbi támogatásnak. Az összegről először Gulyás Gergely beszélt október 1-jén a kormányinfón, megemlítve, hogy a Vidnyánszky vezette kuratórium kérésére emelték a támogatást.
Kedden este felfüggesztették az SZFE honlapját, minden információ eltűnt róla. A diákok egyébként főként a Független Szabad Egyetem nevű Facebook-oldalon és a hallgatói önkormányzat oldalán keresztül kommunikálnak a nyilvánossággal.