Thomas Bernhard A színházcsináló című művét Csizmadia Tibor rendezésében tűzik műsorra. A megszállott, a művészet oltárán mindent feláldozó keserű zsenit, a vérbeli színházcsinálót Kern András játssza, mellette Kútvölgyi Erzsébet, Karácsonyi Zoltán, Járó Zsuzsa, Borbiczki Ferenc és Igó Éva szerepel az előadásban. A színházcsináló nemcsak metszően pontos társadalomrajz a második világháború utáni Európáról, hanem a színház gyönyörének és keservének kacagtató és szívbemarkoló bizonyítéka. Egy kiáltás a művészetért - a kulisszák mögül! - olvasható a színház honlapján az előadás ismertetőjében. A darab keletkezésekor, 1984-ben forradalmi hatású volt az európai színházi életben: rajongó és felháborodott viták egész sorát indította el. Magyarországon a Budapesti Kamaraszínház (1991) Sinkó László, a Katona József Színház (2000) Haumann Péter, valamint a Stúdió "K" (2009) Tamási Zoltán főszereplésével tűzte műsorára Thomas Bernhard drámáját, mely a főhős, egy öregedő színész hatalmas monológja.
A történet szerint Bruscon vidéki vendégjátékai során Utzbachba, egy szürke, unalmas faluba vetődik színtársulatával, amelyben családtagjai játszanak. A megszállott családfő, aki egész életét a művészetért áldozta fel, kénytelen szembesülni Utzbach provincializmusával, sekélyességével. Hiába ég a tűz a színészben, a borzasztó körülmények, a fásult partnerek és saját öregedésének fájdalma olykor Bruscont is elbizonytalanítja: van-e értelme a művészetnek egy arra méltatlan helyen. Ez a dilemma egyre durvábbá és kérlelhetetlenebbé teszi Bruscont; feleségével, lányával és fiával időnként visszataszítóan viselkedik, pedig a szándékai egyáltalán nem rosszak. Ő csupán a színészi elhivatottságot kéri számon partnerein, a világon pedig a kultúrát és a civilizált, európai gondolkodást. A nehézségek ellenére Bruscon nem törik meg, az utolsó pillanatban is küzd az igazáért, a hitéért. Mert úgy érzi, csak így van értelme.
A Vígszínházban a Makrancos Katát mutatják be vasárnap: William Shakespeare remekművének szellemessége, játékossága Varró Dániel virtuóz fordításában kel új életre. Katát Börcsök Enikő, Petruchiót a Katona József Színház művésze, Nagy Ervin játssza, a rendező Gothár Péter, akinek különleges látásmódja és humora filmjeiben és színházi rendezéseiben is megmutatkozik. Többször rendezett a Vígszínházban: dolgozott Ruttkai Évával Az öreg hölgy látogatásában, a Koldusoperában Kaszás Attilával.
A vígjáték főhőse az éles nyelvű, nyers modorú Kata, aki mindenkit elmar maga mellől, így nem sok reménye van a házasságra. Ám mégis akad egy elszánt férfi, Petruchio, aki vállalkozik Kata megszelídítésére.