„Nincs olyan, hogy kész vagy egy szereppel. Az egyik legfontosabb, amit megtanultam, hogy nem szabad elkényelmesedni.”
Gyöngyösi Zoltán útja a színészi pályán egyenesnek és buktatóktól mentesnek látszik. Mindig társakkal együtt ment, sosem volt egyedül. A debreceni fiút az Ady Endre Gimnázium dráma tagozatos osztályából úgy vették fel a színiegyetemre, hogy további négy osztálytársa is bekerült abba a Máté Gábor–Dömötör András-osztályba, ahol megkezdhette tanulmányait 2012-ben. Feltűnően eredményesen együttműködő, együtt dolgozó csapatnak bizonyultak. A diploma után sem szaladtak el teljesen egymástól, négyen szerződtek a Szegedi Nemzeti Színházhoz, ahol végül csak néhány érdekes munkára futotta az időből: egy igen figyelemreméltó János király-előadás címszerepére, a Kazamatákra és a XIV. Renére.
Gyöngyösi Zoltán pályáján Szeged után a Vígszínház volt a következő állomás. Itt újra összetalálkozhatott ifj. Vidnyánszky Attilával, akivel tulajdonképpen el sem váltak. Az egyetemen született barátság és munkakapcsolat természetes módon hozta magával, hogy Gyöngyösi Zoltán alapító és oszlopos tagja lett a Sztalker Csoportnak. A sziporkázó és programhirdetőnek nevezhető budaörsi Liliomfiban már ott komédiázott Kányai fogadósként, s azóta is valamennyi produkciójukban alkotótárs, résztvevő. S mivel ifj. Vidnyánszky sokfelé rendez, így Gyöngyösi Zoltán is több színházban szerezhetett tapasztalatokat, a Radnótitól (Iván, a rettenet) a Nemzetiig (Woyzeck, III. Richárd). A Sztalker előadásaiban legtöbbször nem főszereplő, hanem az energikus csapat egyik tagja. De
nincs az a dinamikus tömegjelenet, amelyikből ki ne tűnne elképesztő mozgáskultúrájával.
Nem meglepő, hogy a 2017-es POSZT zsűrije kiemelte őt, és a legjobb 30 év alatti férfi színész díjával jutalmazta a III. Richárd Gyilkos I. szerepében nyújtott alakításáért.
Abba, hogy a Vígszínházban az elmúlt évadban Gyöngyösi Zoltán lépett a legtöbbször színpadra, belejátszik, hogy nemcsak ifj. Vidnyánszky Attila foglalkoztatja – Kinek az ég alatt már senkije sincsen, Liliom, A nagy Gatsby vagy a nemrégiben bemutatott Szerelmek városa –, hanem a Vígszínház többi rendezője is szívesen látja el szereppel. 2020-ban megkapta a társulattól a Kiscsillag is csillag díjat. Elnevezése alapján ez az elismerés kicsit olyan, mint egy buksisimogatás. De aki fiatal még, az előtt ott áll a „Nagy csillag meg pláne csillag” díjak lehetősége is.
A további díjazottakról itt olvashat.