29. alkalommal, szeptember 19. és 22. között várja a népzene szerelmeseit a Kecskeméti Népzenei Találkozó a Hírös Agóra szervezésében. A Kálmán Lajos népzenekutató alapította nagy múltú programsorozat egyedülálló a maga nemében; a szervezők nagy figyelmet fordítanak a kodályi örökség és szellemiség megőrzésére, amely mind a közönség, mind pedig szakmai programokban megmutatkozik.
Négy napra hatalmas népzenei fesztivállá válik Kecskemét, vendégül látva számos adatközlő népzenész és énekes mesterünket a Kárpát-medence több tájegységéről,
Különleges koncertek, előadások és táncházak várják az érdeklődőket, amelyek egy része ingyenes, az iskolákban pedig rendhagyó órákat tartanak. Irodalom és népzene találkozik a nyitóesten Cserhalmi György színművész és a Fonó együttes Énekek a világ széléről című programján. Megrendezik a VII. Kecskeméti Prímásversenyt is, amelyre idén táncházzenész hegedűsök jelentkezhettek. A Találkozó együttműködő partnere a Hagyományok Háza. A Hírös Agóra igazgatójával, Bak Lajossal beszélgetünk az eseményről.
A Voicingers Fesztivál ötlete Lengyelországban született meg azzal a céllal, hogy betekintést nyújtson a legszínesebb és legautentikusabb, előremutató és friss zenei projektekbe. A fesztivál központi motívuma az improvizáció, amely a zenélés folyamatosan virágzó és megújuló formáinak kulcsa.
A Voicingers Fesztivál népszerűsíti és támogatja a szakma fiatal képviselőit, segíti mindazokat, akik számára fontos a zene mint önkifejezési mód.
A 2019. szeptemberi kurzusoknak és koncerteknek a Fonó Budai Zeneház ad otthont szeptember 17. és 21. között a Visegrád Fund támogatásával. Fellép a lengyel zenészek és a hazai ütős, Dés András kooprodukciója, a Karnas Formula, a francia-lengyel Manu Domergue's Pebble In The Shoe, valamint színpadra lép a Harcsa Veronika Voicingers Special formáció is. A koncerteket jam session és mesterkurzusok követik. A Szabad hang, szabad lélek elnevezésű workshopról Bazsinka Ágnes énekest kérdezzük.
Az idén 10 éves Nézőművészeti Kft.-t nagy valószínűséggel senkinek sem kell bemutatni, hiszen jelenleg tizenhét előadása fut olyan népszerű műhelyekben, mint a Centrál Színház, a Thália Színház, a Karinthy Színház vagy a B32, fő bázisuk pedig a Szkéné Színház. Emellett produkcióikkal rendszeresen fellépnek az ország különböző művészeti fesztiváljain és vidéki színházaiban is, osztálytermi előadásaikkal pedig számos iskolának voltak már vendégei. A tematikailag és műfajilag sokszínű, látszólag nagyon is különböző produkciókat remek alkotógárda – Mucsi Zoltán, Scherer Péter, Katona László, Kovács Krisztián és Gyulay Eszter – köti össze.
A tízéves jubileum alkalmából szeptember 17. és 22. között a Szkéné Színház fesztivált hirdet:
az említett periódusban kizárólag nézőművészetis előadásokat láthatnak a nézők, köztük többek között a Don Quijotét, A fajok eredetét, A halottembert vagy az EztRádot. Kétrészes interjúnkban a Nézőművészeti Kft. indulásáról, célokról és munkamódszerről, az EztRád című előadásról és arról, mitől szerethető a Nézőművészeti Kft. tagjaival való közös munka, Scherer Péter Jászai Mari-díjas színművésszel beszélgetünk.
A sok zenei csemegével szolgáló műsor szombat reggel 10-től 12-ig hallható a Klasszik Rádió 92.1-en, ismétlésére 2019. szeptember 15-én, vasárnap este hét órától kerül sor, a következő héttől pedig a Fidelio Klasszik archívumában is meghallgathatók az interjúk.
A rádió a műsorváltoztatás jogát fenntartja.
(A fejlécképen Scherer Péter és Mucsi Zoltán a Nézőművészeti Kft. Don Quijote című előadásában)