Az új évadhoz új szlogen dukál, vallja a Kecskeméti Nemzeti Színház, és az általuk kitalált mottóval a kétszázötven évvel ezelőtt született Csokonai Vitéz Mihályról kívánnak megemlékezni. A reményhez című vers ugyanis meglátásuk szerint magában foglalja a vezetőség és a társulat reményét, hogy az elmúlt évek nehézségei után végre egy akadálymentes évad következhet. A 2023/24-es évad szlogenje:
„Égi boldogsággal fűszerezve”. Ezzel a szellemiséggel tekint a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház a jövőbe
– írják közleményükben.
„Az elmúlt években megtapasztaltuk, hogy akad néhány olyan hagyomány, amit érdemes követnünk: például azt, hogy az évadot egy grandiózus musical-bemutatóval kezdjük a nagyszínházban” – fogalmazott az évaddal kapcsolatban Szente Vajk főrendező. Ennek szellemében az Ég tartja a Földet című musical nyitja majd az évadot, amelyet Szikora Róbert komponált és Lezsák Sándor jegyez szövegíróként, és amely Árpád-házi Szent Erzsébet történetét dolgozza fel. A zenés darabot Cseke Péter állítja színpadra. A kamaraszínházban pedig a Ne most, drágám! című bohózattal kezdenek, amelyet Szerednyey Béla rendez.

Szente Vajk főrendező a kecskeméti sajtótájékoztatón (Fotó/Forrás: ifj. Háry Péter / Kecskeméti Nemzeti Színház)
A nagyszínpadon Szente Vajk Meseautó című musical-rendezésével folytatódik az évad, amit ismét egy Cseke Péter által dirigált előadás, Puccini Gianni Schicchi című vígoperája követ. Barta Dóra koreográfus a Carmina Buranát állítja színpadra a Kecskeméti City Balettel, végül Pataki András Szerelmes Shakespeare című vígjáték-rendezése zárja a nagyszínpadi bemutatók sorát. A nagyszínpadon két gyermekeknek szóló előadás is helyet kap: Sipos Imre, a színház prózai tagozatának a vezetője A kis herceget rendezi meg, Kolozsi Angéla: A beszélő fa című mesejátékát pedig Jankovics Anna ülteti át egy előadásba.
A Kelemen László Kamaraszínházban a Ne most drágám! premierjét előbb A tehetséges Mr. Ripley című thriller követi, amelyet Kovács Lehel rendez, majd Szente Vajk egy klasszikus drámát, Csehov Három nővérét állítja színpadra. Végül Tim Firth Naptárlányok című vígjátékát Lévay Viktória rendezésében láthatja a kecskeméti közönség. „Egy művészembernek, különösen egy nőnek ritkán adatik meg, hogy élete során legalább egy ember olyannak lássa őt, amilyen igazán ő maga. A Naptárlányok egy nagyon régi szerelem számomra; egy csodálatos történet, ami korban hozzám hasonló, ötvenes nőkről szól. Szeretném megmutatni, milyen óriási változások történnek ebben az életszakaszban egy nővel.
Bízom benne, hogy sikerül majd a hölgyeket nem a testi, hanem a lelki levetkőzésre ösztönöznöm, hiszen a darab tulajdonképpen erről szól
– mondta az előadás kapcsán a rendező.
A Ruszt József Stúdiószínházban előbb az évad szlogenjét ihlető Csokonai Vitéz Mihály vígjátékát, Az özvegy Karnyónét mutatják be Márkó Eszter színrevitelében, majd Kovács Lehel egy koncertszínházi produkcióval kínálja meg az érdeklődőket, Felhangolva címmel.
A Kecskemét City Balett, amely nem csupán saját darabokat hoz létre, de táncművészei részt vesznek a színház zenés produkcióiban is, idén ünnepli fennállásának tizedik évfordulóját. Barta Dóra, a tánctagozat művészeti vezetője elmondta, hogy a jubileum alkalmából a Carmina Burana bemutatója mellett az eddigi évek legemlékezetesebb momentumait is felidézik majd különböző eseményeken.
Károly Kati zenei vezető arról beszélt a satótájékoztatón, hogy a következő évad zenés bemutatói azt a törekvést tükrözik, hogy
a teátrum a lehető legtöbb műfajban kínáljon magas nívójú előadásokat a kecskeméti közönség számára.
A teátrum zenekari és énekkari művészei a zenés előadások mellett a karácsonyi ünnepkör részeként adventi koncerttel is készülnek.
A 2023/24-es évadban is műsoron marad: A miniszter félrelép, a Luxemburg grófja, az Elisabeth, a Kököjszi és Bobojsza, valamint a Tigris és hiéna.
Fejléckép: a Kecskeméti Nemzeti Színház épülete