A Mozsár Műhely 2016 szeptemberében nyitotta meg kapuit, a nyitófesztivál első előadásaként létrejövő Beszélő levelek pedig gyorsan népszerű hellyé tette a kis színháztermet. Még abban az évadban kilenc további premierrel jelentkezett a műhely, repertoárján az elmúlt években számos kortárs magyar és külföldi dráma szerepelt.
Kiemelt szerepet kaptak az újragondolt, különböző művészeti ágakat ötvöző produkciók, mint például a 100 szóban a város vagy a Kortalan kortárs című színház-irodalmi sorozat.
Ekkor választotta a Mozsár Műhely azóta szállóigévé vált mottóját: „színház újragondolva”.
Működésének hat éve alatt olyan társulatok tették tiszteletüket a Mozsár utcában, mint KV Társulat vagy az Orlai Produkció, de Orosz Ákos első rendezését is itt mutatták be.
A színház előadásai számos vidéki fesztiválon értek el sikereket: díjazták őket a ZAKO Fesztiválon, a MOST Feszten, a Fishing on Orfűn, a Thealteren, a kaposvári Dorottya Fesztiválon, illetve a Művészetek Völgyében.
A Mozsár Műhely jelentős szerepet vállalt a színházpedagógiai képzésben is, a programot Füsi Anna drámapedagógus vezette.
A tao-támogatás megszűnésével a színház nehéz helyzetbe került, a különböző pályázatokon elnyert összegek pedig csak részben fedezték a működési költségeket. Az NKA-pályázatok is eredménytelenül zárultak: friss belépőként nem volt esélyük a támogatás elnyerésére, idén pedig szintén elutasította kérelmüket a szakmai bizottság. A pandémia tovább rontott a helyzeten, ezért a vezetőség végül arra a döntésre jutott, hogy végleg bezárja a játszóhelyet.
Az utolsó előadás június 7-én A jövő tánca – zenés-táncos kortársaink lesz, amely a Lábujjhegyen című tánc- és zenetörténeti előadássorozat utolsó epizódja. Az est megálmodója Megyeri Léna tánckritikus, a Mozsár Műhely művészeti vezetője, valamint Bősze Ádám zenetörténész, műsorvezető.
Fejléckép: Szilágyi Csenge a Mozsár Műhely színpadán (forrás: Mozsár Műhely)