A három alapítótag, a 15 éve együtt dolgozó Szabó Réka, Szász Dániel és Gőz István a társulat történetét meséli el és kínálja fel egy közösségi élmény létrehozására a tőlük megszokott önironikus és groteszk humorral. Cél a saját – szűkebb és tágabb – helyzet értelmezése.
Hogyan érdemes folytatni a munkát, mikor a csapat tünetegyüttese az ország tünetegyüttese is egyben?
Miközben a Trafó fenti nagytermében sikeres előadásaik futnak (Az éjszaka csodái, Burok), lent, a pincében beengednek a mindennapjaikba. Az új előadás a kollektív kiégési szindróma tüneteit tárja fel, a nézőkkel együtt keresi a cselekvés lehetőségét.
„A Tünet most ahelyett, hogy illedelmesen megcsinálná a következő nagyszínpadi produkcióját, inkább kilép a komfortzónájából és megpróbál szembenézni saját múltjával, jelenével, lehetséges jövőjével – egy olyan országban, ami a hazája kéne, hogy legyen” - mondta Szabó Réka, a Tünet Együttes vezetője.
A Tünet Együttes nem először foglalkozik aktuális társadalmi kérdésekkel. A 2010-es Katona József Színházzal közös Gyász című előadásban már saját művészetük gyászszertartását tartották az egyre szűkülő lehetőségekre reagálva. A 2012-es Voksban pedig – mely elnyerte az év legjobb táncelőadása díjat is – a néző átélhette milyen elveszíteni a demokratikus választás jogát.
A tünetegyüttes
február 18., 19. 19:00 Trafóklub
Alkotók és szereplők: Gőz István, Szabó Réka, Szász Dániel
Alkotótársak: Kőrösi Máté, Czakó Máté, Valcz Péter
Közreműködő: Papp Éva
Dramaturg: Valcz Péter