A flamencogitár feszes dallamait, a fájdalmas-örömteli érdes énekhangot a tangóharmonika lendületes sodrása váltja. A különleges ritmusokban lüktető, hol zabolátlan, hol lírai hangulatú flamenco kereszttüzében egyszer csak ott a tangó buja lábcsókjaival. Míg a flamenco a lélek legmélyéről jövő, őszinte kitárulkozás, addig az argentin tangó az egymásra utaltság harmóniájában keresi a legszélsőségesebb érzelmek rejtélyes világát. S akik ezt bemutatják: Lippai Andrea, Bánhidi Petra és Josip Bartulovic. Az előadást táncház követi.
BailAmor - Flamenco-Argentin tangó est
2011. augusztus 9. 20:30
Nemzeti Táncszínház Karmelita Udvara
Két kontinens - Egy emlék
Km.: Josip Bartulovic (Férfi), Lippai Andrea (Női emlékképek: Flamenco), Bánhidi Petra (Női emlékképek: Tangó)
Zene: Vidák Róbert (gitár), Bartha Katalin (hegedű), Mata András (ének, taps), Babicsek Bernát (harmonika), Szirtes Edina "Mókus" (hegedű, ének), Lázár György (zongora), Tar Gergely (cajon, ütőhangszerek), Piukovics Gábor (nagybőgő)
Ötlet: Lippai Andrea
Kor., rend.: Bánhidi Petra, Josip Bartulovic, Lippai Andrea
hírlevél













