A Kossuth-díjas koreográfus a történet megjelenítéséhez a commedia dell'arte eszközkészletét alkalmazza, ezáltal a történet megismertetésén túl az egy olyan beavató előadássá is válik, ami ezt a színházi formát is hivatott népszerűsíteni. A Nemzeti Táncszínházzal közös produkcióhoz különleges szóróanyag is készült, kimondottan azért, hogy megmutassák a fiataloknak az előadásban fellelhető archetípusokat.
A Pinokkió alkotói az eredeti történetet a legfontosabb motívumok meghagyásával viszik színre, de kisebb dramaturgiai egyszerűsítéseket is eszközöltek. "Ez egy tanulságos mese, amellyel meg lehet tanítani, hogy miért érdemes igazat mondani, miért nem szabad elcsavarogni és, hogy mennyire fontos a család" - fogalmazott Bozsik Yvette. A díszletet Vati Tamás, a társulat szólótáncosa készítette. A színpadon egy hatalmas, kinyitható, keményfedeles könyv jeleníti meg a helyszíneket. A látványos világításról Pető József gondoskodik. A jelmezeket és kellékeket Juristovszky Sosa álmodta meg. A svájci Philippe Heritier játékos és humoros, de kortárs zenei elemeket is felvonultató muzsikát komponált a darabhoz.
A Pinokkiónak volt már egy előbemutatója decemberben a Marczi Közösségi Térben. Ezt a verziót a tervek szerint a társulat el fogja vinni vidéki városokba is, hogy azok a gyerekek is láthassák a darabot, akik nem tudnak Budapestre utazni. Mint azt a koreográfus aláhúzta: "nagyon fontosnak tartom, hogy készüljenek jó gyermekelőadások különböző korosztályok számára és ezeket vigyük el vidékre is".A premiert követően az előadás repertoáron marad a Müpában, ahol várhatóan havonta két előadással fog menni.