Ahogy a Grand Audition honlapján olvasható, valóban érdemes a fiatal tehetségeknek Budapestre látogatniuk, mert újra nagynevű társulatigazgatók előtt mutathatják meg tudásukat. A Magyar Táncművészeti Egyetemen a Holland Nemzeti Balett junior társulatigazgatójától, Ernst Meisnertől, a karlsruhei Staatsballett vezetőjén, Raimondo Rebecken keresztül a Svéd Királyi Balett vezetőjéig, Nicolas Le Richeig jelentős szakemberek érkeznek, és nézik meg a tehetségeket az egyetem ifj. Nagy Zoltán Színháztermében.
A Magyar Táncművészeti Egyetem célja, hogy ismét felkerüljön a nemzetközi balettvilág térképére.
Ebben a munkában komoly lehetőség a Grand Audition, amelynek Magyarországra érkezésében elévülhetetlen érdemei vannak Nagy Tamás Harangozó Gyula-díjas balettművésznek, aki a Magyar Táncművészeti Egyetem Művészeti Tanácsának elnökeként segíti az intézmény munkáját.
„Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy a Magyar Táncművészeti Egyetem immár hagyományosan otthont adhat ennek a jelentős nemzetközi baletteseménynek – mondta el Nagy Tamás. – Rektor asszonnyal, Fodorné Molnár Márta egyetemi tanárral a modellváltás óta kiemelten fontosnak gondoltuk a rendezvény Budapestre csábítását. A társulatvezetőknek, igazgatóknak itt módjuk van a Grand Audition komoly szakmai tudással rendelkező csapata által válogatott, elvárt szempontoknak megfelelő fiatalokból a kétnapos színpadi produkciók alapján kiválasztani a nekik leginkább tetsző táncosokat.
A tavalyi eseményünk sok szerződésajánlatot hozott, talán ezért is komoly az érdeklődés a 2024-es kiadás iránt.
Reméljük, ismét sokan tudnak majd kiemelkedő művészi színvonalat képviselő társulathoz csatlakozni a budapesti hétvége eredményeként” – tette hozzá a Magyar Állami Operaház és a Holland Nemzeti Balett korábbi vezető magántáncosa.

Nagy Gvendolin 2023-ban a Párizsi Grand Audition eseményén is részt vett (Fotó/Forrás: Magyar Táncművészeti Egyetem)
2023-ban kiderült, az MTE és a magyar táncművészet számára jelentős előrelépés, hogy a Grand Audition Budapest és Budapest Ballet Grand Prix sikeresen útjára indult. Nem csupán a nemzetközi és hazai szakmai megítélés, hanem a fiatal magyar balettművészek szempontjából is, akik így hazai pályán bizonyíthatnak és hívhatják fel magukra figyelmet.
„Nagy előny, hogy nem kell a hallgatóknak az esetleges szerződés reményében társulatról társulatra menni, hanem hazai pályán, megszokott környezetben bizonyíthatnak – mondta el Nagy Tamás, hozzátéve: a nemzetközi ismertség növelése az egyetemre érkező külföldi érdeklődők miatt is fontos. „Éveken át tartó munka azt az asszociációt felépíteni, hogy amikor valaki külföldön a Hungarian Dance University elnevezést hallja, akkor a magas színvonalú képzés, a szakmai fejlődés és a továbblépés lehetősége társuljon hozzá. Jó egy ilyen építkezésben részt venni, egy ilyen ambiciózus célhoz csatlakozni. Most ezért dolgozunk nagyon sokat itt a Magyar Táncművészeti Egyetemen.”
A fejléckép forrása: Magyar Táncművészeti Egyetem